Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös háztartásban élőknek...

Közös háztartásban élőknek számítunk?

Figyelt kérdés
Édesanyám, testvérem és én éltünk hárman egy lakásban. A lakást édesanyám vette, de a testvérem nevére lett írva ajándékozással. Ő egy éve elköltözött közös lakásba a barátnőjével, ami egészben a barátnője nevére van írva, az ő tulajdona, ebből a lakásból viszont nem jelentkezett ki, és még mindig az ő tulajdona papíron. Jegyző által hitelesített nyilatkozatra lenne szükségem, ami kimondja, hogy életvitelszerűen nem lakik velünk, viszont igazából nincs papír ami igazolja hogy így van. Szimplán egy "bünetőjogi felelősségem tudatában kijelentem" állítás elég a jegyzőnek, hogy hitelesítse?

2019. júl. 28. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom neked tanácsolni hogy visszamenőleg az összes közüzemi számlát gyűjtsd össze ha te vagy anyukád fizette őket, ezekkel és egy jó ügyvéddel talán sikerül bizonyítani hogy nem élt veletek életvitelszerűen.
2019. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a büntetőjogi felelősség tudatában kijelentés, mert a lakcímtörvény szerint, ha valaki beköltözik valahova, akkor három munkanapon belül be kell jelentenie új lakóhelyének, tartózkodási helyének címét. A testvér szerintem jelentkezzen be tartózkodási helyként a barátnőjéhez, hisz ez az igazság, s akkor a jegyző minden további nélkül igazol.
2019. júl. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mihez kell. Ha pl. lakásfenntartási támogatáshoz, akkor pont les..rják, hogy ott lakik-e vagy sem, be van jelentve, így azt nézik. Nem egyszerűbb, ha tartózkodási helyének bejelenti a barátnője lakcímét, azt átvezetik a lakcímkártyán és akkor máris nem közös háztartásban élőnek számít?
2019. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!