Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van az utcára ültetett...

Mi van az utcára ültetett gyümölcsfákkal, tényleg bárki leszedheti a termését büntetlenül?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a kerítéstől 1 méter távolságig még az enyém, azon kívül közterület. De ha én ezen a méteren kívülre a járda mellé ültetek mondjuk egy cseresznye vagy körtefát akkor azt bárki leszedheti és én nem tehetek semmit ellene?

2019. júl. 29. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
A közterület a közé. Kezdjük ott, hogy elvileg nem ültethetsz oda semmit. Ha mégis, akkor az a közösségé lesz.
2019. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Elvileg bárki leszedheti mi ezért is szórjuk erős permetszerrel amikor el kezd érni.
2019. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 itt az egész faluban mindenhol vannak kint fák.
2019. júl. 29. 21:17
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
A közterület nem a közé, tulajdonosa van, feltehetően az önkormányzat. Más területére nem ültethetsz semmit, ha mégis, akkor az ott termő gyümölcs nem a tied, hanem a terület tulajdonosáé, hacsak engedélyt nem kaptál arra, hogy ott saját hasznodra gyümölcsöt nevelj.
2019. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze. Több helyen le is szedik, elviszik egy öregek házába, vagy közrendezvényre.

Csak nem irigyled tőlük?

2019. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Természetesen közterület. De egy átlag faluban az összes ház elött van gyümölcsfa. Azok pedig nem maguktól kerültek oda. Azokat metszeni permetezni kell nem véletlenül teremnek. Hogy bárki szedhet belőle ezt azok terjesztik akik arra se képesek hogy portán belül ültessenek pár fát. Egyszerűbb másét szedni. Nekem is van pl egy olyan különleges körtém aminek nehez ellenállni. Persze senki nem jön oda tél végén hogy kérjen pár vesszőt hogy elvigy oltásnak pl masik körtefába. Egyszerűbb leszedni a termést. Persze nem zavar ha valaki levesz egyet de volt már aki szüretelni jött vödörrel. Na azt elhajtottam a halál .....a
2019. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Igazából Magyarország összes területe a közé, még az a terület is a közé amelyiket körbe kerítettél kerítéssel. Mindössze a játékszabályok változnak, most éppen magántulajdon párti kormány van hatalmon, de régebben köztulajdon párti hatalom volt, amíg meg nem buktatták.

A történelem folyamán ezek folyamatosan cserélődnek, lehet, hogy pár év és jön újra egy köztulajdon párt kormány vagy köztulajdon párti önkormányzat. Akkor majd a körtéidet be kell szolgáltatni a kerítésen kívülről is és a kerítésen belülről is, hogy a nép között szét legyen osztva. Választhatsz, hogy le szeded saját magad és odaadod vagy pedig bemennek fegyverrel és ők szedik le a körtéidet, de akkor még büntetést is kapni fogsz amiért nem szedted le magad és nem adtad oda nekik.

Szóval örülj neki, hogy most létezik a magántulajdon fogalma, ha egy szegény ember arra jár adj neki egy körtét, ne éhezzen szegény!

2019. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
Nem sajnálom tényleg. De mindenki előtt ott a lehetőség hogy fát ültessen. Mennyi ? 2000 egy csemete talán. Csak ugye azt gondozni kell nevelgetni. Igen azt is ami az utcán van. Csak ugye azzal dolgozni kell . Na nehogy már. Egyszerűb leszedni azt amivel más dolgozott. Én csak ezért nem helyeslem ha más leszedi az általam ültetett fáról a gyümölcsöt.
2019. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi utcankban (budapest) sok haz elott van cserko fa. Hiaba kozterulet, mi nem zabaljuk le a szomszed fajarol kerdezes nekul a gyumolcsot. De persze ehhez kell egy kis inteligencia is, es egy ho szomszedsag.
2019. júl. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pl akkor a füvet is bárki lenyírhatja büntetlenül xy személynek a háza előtt az utcán?
2019. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!