Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemzetbiztonsági átvilágításná...

Nemzetbiztonsági átvilágításnál probléma lehet egy 7 évvel ezelőtti balhém?

Figyelt kérdés

17 évesen részt vettem egy tüntetésen, ahol belekötöttünk többen a rendőrökbe, én orbán kutyájának neveztem az egyiket, amiért jogerősen pénzbüntetést kaptam. Azóta elvégeztem a BME-n a mérnök infót, épp családalapítás küszöbén vagyok. A NISZ Zrt-től kaptam egy jó ajánlatot, de az állás betöltéséhez nemzetbiztonsági átvilágítás kell. Lehet kizáró ok ez a régi ügyem? Vagy ha mindent részletesen bevallok annak, aki végzi az átvilágítást, akkor nincs gond?


trollok kíméljenek pls.



2019. júl. 30. 08:01
 1/6 Taktikaianalfabéta ***** válasza:
82%
Tudod mi az egyáltalán? Azt is tudni fogják mikor fingottál utoljára és kik érezték és ez még csak a legalja a dolognak.. Persze gondolom ebben is vannak szintek mert ugye egy sima katonának nincs akkora jelentősége ahogy egy sima rendőrnek sem
2019. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ebből nem lehet gond. Nemzetbiztonsági kockázatot nem jelentesz, hacsak valami orbán-bérenc nem dönt úgy, hogy emiatt nem vesznek fel. De ezt sose fogják megmondani neked. Csak nem és kész.
2019. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Abból lehet gond, ha nem írod be, és kiderül, mert nyoma van.

Írd be. Az elbeszélgetés során pedig lesz lehetőség átbeszélni, elmondani. Nyilván elmondhatod, hogy gyerek voltál még, és azóta megváltoztál, nem balhézol.

Egyébként az átvilágítás lényege, hogy van-e olyan titkod, ami kompromittálhat. Ha ezt nem titkolod, akkor nem tudnak vele pl. zsarolni.

2019. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen fokozatú átvilágításról beszélünk. De amúgy nyugi nem lesz ebből semmi gond :D
2019. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Csak ne hazudj! Mert úgyis kiderítik, s az ab ovo bukta.
2019. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt válaszokat!
2019. júl. 31. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!