Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon miért kell nemzetbiztons...

Vajon miért kell nemzetbiztonsági ellenőrzés e munkakör esetében? Azért, mert a betöltője vesztegetés kísértésének lenne kitéve?

Figyelt kérdés
[link]
2019. júl. 11. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

A Nemzeti Banknak lenne az alkalmazottja és nem takarítóként.

A munkakör lehetővé teszi olyan adatokhoz való hozzáférést vagy olyan döntések befolyásolását amik nemzetbiztonsági érdeket jelentenek.

Ez éppen olyan természetes elvárás, mint hogy aki konyhán dolgozik az éttermekben annak legyen egészségügyi ellenőrzése előtte.

Nem azért mert mindenki tbc-s vagy leprás lenne aki oda jelentkezik, hanem mert ha csak 1 is bekerülne oda, máris hatalmas károkat okozhatna.

2019. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerű példával ami megtörtént már nem 1x magyar lottónyertessel-

Besétál a suttyó hogy intezze a folyószámláját,az ügyintezőnek kikerekedik a szeme hogy ott van rajta 2 milliárd. Utana leadja a drótot az emberről hogy egy senki,aztán nullára lecsontozzák,csaladtag elrablásaval zsarolva vagy csak simán összeverik aztán besétálnak vele a bankba és utaltatnak. Ezért ilyen bizalmi munkakörben kiemelkedően fontos hogy teljesen átvilágítható legyen az ember mert latja a nagyvállalkozók számláit is akik mozgatják a gazdaságot és az ilyen informaciók fegyverek.

2019. júl. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Én egyszer 2 milliót vettem le a számlámról (kb 4000 fős kisváros) másnap már kb mindenki tudta, hogy sok pénzt vettem le. Szóval ennek ismeretében igen is, legyen marhára elvárás az ellenőrzés azzal szemben, aki hozzáfér hasonló dolgokról. Amúgy meg a 6 év alatt összetakarékoskodott pénzt voltam levenni, mert lakásfelújítás volt. -.-
2019. júl. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!