Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség nem veszi komolyan...

A rendőrség nem veszi komolyan a feljelentést?

Figyelt kérdés

Multhéten feljelentést tettem, mert egy rendezvényen a vagyonőr kipakoltatta a táskám, hogy mutassam, mi van benne, azt mondta jó rendben van, visszapakolhatok és mehetek. Amikor hazaértem észrevettem, hogy 140 ezer forintom eltűnt. A biztonsági őr lenyúlta.


Tehát multhéten volt ez, ezt követően visszamentem a helyszínre, rendőrt hívtam akiknek elmondtam, hogy mi volt, de az őr tagadta. A rendőrök mondták, hogy irnak egy jelentést, én pedig menjek be másnap feljelentést tenni, ha akarok. Be is mentem, megtettem a feljelentést, adtak egy példányt és ennyi. Tegnap délután felhívtam a rendőrséget és kapcsolták azt a nyomozöt aki megkapta az ügyet. Kérdésemre elmondta, hogy nem utasították el a feljelentésem, hanem elrendelték a nyomozást. Mondtam neki, hogy az előző esti rendőri jelentést elfelejtettem feljelentéskor mondani és azt csatolni kellene, erre felelte, hogy jó hát az az ő dolga lesz, tudja, hogy a járőrök is kint voltak. Kérdeztem többek között tőle, hogy ki fog-e még hallgatni, mert közben azóta eszembejutott még valami amit feljelentéskor nem mondtam. Mindezekre az volt a válasza a nyomozónak, hogy szabadságra is fog menni, meg hogy ha lesz egy kis ideje, energiája akkor majd kihallgat, mondta, hogy 25-30 ügy van nála.


Mit ért azalatt, hogy ideje ,energiája?

Ha szabadságon lesz, gondolom van aki helyettesíti és akkor is megy az ügy. Úgy tudom időhatárhoz van kötve.


Szerintetek nem is komolyan, vagy nem is akar a rendőrség foglalkozni a feljelentésemmel?



2019. júl. 30. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nemigen lesz semmi, mert nem lehet bizonyítani semmit és az számít. Te azt mondod, hogy az őr volt ő meg azt, hogy nem. 1:1

Akár még fel is jelenthet rágalmazásért vagy hasonlóért.

2019. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért óvatosan az ilyen feljelentésekkel! Láttad, hogy ellopta, vagy csak valószínűsíted?


Hamis vád

Btk. 268. § 5) Aki mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével azért vádol hamisan, mert gondatlanságból nem tud arról, hogy tényállítása valótlan, vagy a bizonyíték hamis, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2019. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem hatszázezer tűnt el most a gyakorizás közben, szóval én is feljelentést teszek a macska ellen. Kb ennyire bizonyítható a te ügyed is (de hogy rendezvényen miért volt nálad 140e kápé...).
2019. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Foglalkozna vele. Csak nem tudnak vele, mit kezdeni.

A te szavad az övé ellen. Bárki mondhatja, hogy volt nála x összeg.

És hogyan tűnt el? Elvitték a táskád? Nem hiszem. Gondolom, te is ott voltál végig. Nem életszerű. Hacsaknem valami bűvész az a vagyonőr.

2019. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Milyen rendezvény ez ahol kipakoltatják az ember táskáját?!

2. Ha ki is pakolsz azt csak látod meg azt is ahogy visszapakolsz. Ha pedig sokan vannak akkor meg még nehezebb feltűnésmentesen eltennie a pénzt.


Simán előfordulhat hogy csak egy másik látogató lophatta ki (ezért kell zárva tartani a táskát, és lehetőleg magad elé rakni), zsebtolvaj módszerekkel. Vagy esetleg nem eshetett ki valahogy belőle?


Amúgy ez a kipakoltatás is mit takar? A beléptetésnél történt? Vagy gyanús voltál valamiért és félrehívott?

Nem kötekedésből, nem nézem nagyra ezeket a biztonsági őröket de azt nehezen hiszem hogy kipakolsz neki és ott az orrod előtt faképpel lenyúl 140 ezret a pénztárcádból egy pillanat alatt.

Vagy pedig valami hiányzik a történetből.

2019. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te konkrétan a biztonsági őr ellen tettél feljelentést???????? Akkor az neked nagy cumi lesz, már ha nem tudod ezt az állításod bizonyítani.

Ilyen esetben max ismeretlen tettes ellen érdemes.

Amennyi nyomozó van és amennyi ügy van, ráadásul a 140 ezer az sok ügyhöz képest nem tétel.

2019. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy nem fognak csinálni semmit.


Amikor letelik a határidő kapsz egy határozatot, hogy az elkövető ismeretlen, a nyomozást lezárták. A határidőt betartják, a határozatot időben meg fogod kapni. Addig is nyomoznak. Igen, pontosan úgy ahogy gondolod. Megy a papír gyártás.


Én már háromszor átéltem hasonlót. (Motorom lopták el, ilyenek) Egyszer se lett meg a tettes.


Ahogy nálunk megy a rendőri munka elég gyomorforgató.

2019. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyi eszem van, hogy nem a biztonsági őr ellen tettem meg feljelentésem, hanem ismeretlen tettes ellen, de oda van irva a jegyzőkönyvbe, hogy valamelyik biztonsági őr lehetett, mert azt mondták ,kivisznek a rendezvényről és többet oda be ne menjek, a táskám pedig a biztonságiőr elkérte és hátratette a kocsiba, hogy majd kint odaadja. Beültetett az autóba és hátul a kocsit megkerülve a másik oldalon tette be hátra a táskámat, ami fél perc volt kb.
2019. júl. 31. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért vittek ki autóval rendezvényről? Kb. csak akkor tudom elképzelni, hogy kifele megnézzék egy vendég táskáját, ha prostinak vagy tolvajnak nézik. (Aki szimplán csak piásan ultra gáz, annál sem.)
2019. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért, mert előző este azt hitték, hogy én nyultam le a faház büfé hátsó személyzeti bejáratánál egy zsugor sört, de nem tudták rámbizonyítani és elküldtek, de mondták, hogy többet oda be ne menjek, de másnap bementem mert nem érzem magam bűnösnek, észrevettek és azt monták ,hogy hagyjam el a terepet, de a vagyonőr azt mondta, hogy majd ő a kocsijával kivisz. Szóval igan gyanús voltam neki. Ügyeszséggel pedig lenyult 140 ezremet.


Valaki azt irta, hogy valami kimaradhat a történetből. Hát azt ne várjátok, hogy ide a velem történteket részletesen leírjam, mert az kb 1 ora lenne. Csak a lényeget írtam, ennek alapján vártam a válaszokat.

2019. júl. 31. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!