Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség elutasított, hogy...

A rendőrség elutasított, hogy nem tudok feljelentést tenni. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Januárban feljelentést tettem két férfi ellen akik december elején akaratom ellenére elránvigáltak egy edzőterem öltözőjébe ahová bezártak és bántalmaztak, mert az hitték én loptam az egyesülettől. Könnyű testi sértés keletkezett amire nem tettem akkor feljelentést. Majd két hónapra rá már nem tehettem feljelentést, mivel előbbi magánvádas és lejárt a 30 nap. Ezért mivel garázdaság is megállnaz ügyben, feljelentést tettem garázdaság miatt, a feljelentést elutasították és 8 napon belűl megpanaszoltam amit az ügyész elutasított és hatàlyon kívűl helyezte az ügyet,valamint azt írta,hogy a késòbbiek folyamán nem vagyok kizárva attól,hogy személyi szsbadság megsértése miatt pótmagánvádlóként lépjek fel,amibe beleolvad a testi sértés.


A mai napon bementem a rendőrségre ,hogy feljelentést teszek személyi szabadság megsértése miatt, de azt mondták,nem tudok feljelentést tenni, mert már egyszer tettem feljelentést a két férfi ellen amit elutasítottak,hiába mondtam,hogy most nem garázdaság miatt,hanem szemèlyi szabadság megsértése miatt akarok feljelentést tenni, azt mondták hogy akkor sem tudok,mert már egyszer feljelentést tettem,előadtam a történetet, most nem tudok feljelentést tenni, ugyan arra a cselekményre más bűncselekmèny megnevezèsével.


Tényleg igaz ez,vagy csak a rendőrség ki akarta a feladatot magáról dobni?



2019. máj. 16. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van ez a szabály ha akkor nem jelenteted akkor ne is akarj több hónapos dolgokat előszedni
2019. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a sz.sz.megsértése nincs kötve 30 naphoz. Akár még szeptemberben is feljelenthetném/már csak jelenthettem volna. Elévülési időn belűl bármikor fel lehet jelenteni valakit. Esetemben 5 év.
2019. máj. 16. 16:15
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a legtöbb országba rossz az igazságügy pl:Új-Zélandon 28 évet kapott egy ártatlan ember csak mert megosztott egy videót,szar ügy az biztos,de lehetne rosszabb is a helyzeted
2019. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem tettél rögtön akkor feljelentést, és miért akarsz most? egyáltalán van friss (az esemény után) látleleted?
2019. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elő kell keresni pontosan a törvényeket, mi alapján van jogod a feljelentésre.

Ilyen piti dolgokkal ha lehet nem foglalkoznak. Tudom, neked nem piti, nekik igen. Egy mód van rá, elhajtják az embert, a komolyabb dolgokra nincs elég ember, te meg csak a statisztikát rontod.

2019. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amúgy az nincs bele írva egyértelműen a kérdésbe akkor most loptál vagy nem?
2019. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van látlelet. Hiába.


Nem loptam, de akkor eljárást indítottaknellenem, amit megszüntettek,mert az ügyészség határozatot küldött, hogy nem történt bűncselekmény, teát ki lett vizsgálva az ügy.


Így most jutottam el odáig,hogy feljeldntést tegyek,mivel ebben az esetben az idő is engedi. Nekem is van más dolgom mára tudtam beilleszteni a rendőrséget( úgylátszik hiàba) .


Akkor mostmár azon gondolkodom,hogy a független rendészeti panasztestületet kerseném meg ,hogy a rendőrség nem foglalkozik az ügyféllel. De az megint 30 naphoz van kötve. Vagy nem?!


Akkor csak nem igaz, hogy egyszer tudok feljelentést tenni?!

2019. máj. 16. 16:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Ennyire rosszak a törvényeink, hogy ha nem jelentesz azonnal valamit akkor később már nm érsz el vele semmit, mert ugye miért nem akkor léptél? Persze ha arra hivatkoztál volna hogy fenyegetés miatt nem mertél lépni az már más lenne, de nyilván ha most ezzel mennél oda akkor kérdeznék hogy miért nem mondtad ezt eddig stb.. és akkor meg azért nem fogadnák el mert eleve már valótlanság is benne lehet az ügyben ami hamis vádnak felel meg és ezért már büntetnek nem is kicsit. Én a helyedben ügyvédhez mennék tanácsért hogy lehet-e valamit tenni ez ügyben még, hátha tud egy olyan pontot találni az ügyben ami végett lehet lépni de ebbe ne éld bele magad
2019. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"...valamint azt írta,hogy a késòbbiek folyamán nem vagyok kizárva attól,hogy személyi szsbadság megsértése miatt pótmagánvádlóként lépjek fel,..."


"...bementem a rendőrségre ,hogy feljelentést teszek személyi szabadság megsértése miatt..."


a pótmagánvád és feljelentés nem ugyan az.

két teljesen különböző dolog.


a feljelentés a rendőrségre tartozik és az ügy nyomozati szakaszának a kezdete, a vád meg (alapból) az ügyészséghez és a bírósági szakasz kezdete.


(pótmagán)vádat emelni a bíróságon kell, a rendőrségnek ehhez semmi köze.


egyébként miért garázdaság, meg testi sértés, meg személyi szabadság korlátozása, amikor ez eléggé nyilvánvalóan önbíráskodás, ráadásul csoportosan ami 2-8 év?

2019. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2019. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!