Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek megfelelnek a...

Szerintetek megfelelnek a jelenlegi önvédelemre vonatkozó törvények és/vagy jogszabályok?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg még inkább kéne liberalizálni vagy szigorítani őket ?

2019. aug. 5. 01:46
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Amíg nincs szabad fegyverviselés, addig nem beszélhetünk megfelelő önvédelmi törvényekről és jogszabályokról.
2019. aug. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szabad fegyverviselés alatt azt érted ami ( például ) egyes amerikai államokban van ? Mármint azt hogy mindenféle engedély megszerzése nélkül viselhetsz illetve hordhatsz magaddal fegyvert amennyiben egy cselekvőképes büntetlen előéletű állampolgár vagy ?


Ám köszönöm a választ !

2019. aug. 5. 07:41
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Arra gondolsz, hogy ha valaki engedély nélkül bejön a lakásomba és elkezdi kirámolni a széfet, akkor nem üthetem le, mert még nekem lesz belőle nagyobb bajom, mint a betörőnek? Nem, ez egyáltalán nincs rendben. De a jogszabályokat sajnos bársonyfotelban ülve hozzák, bele sem gondolva a gyakorlati jelentőségükbe.
2019. aug. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 es és #3 as hozzászólóvl egyetértek.


A jelenlegi rendszer egy rakat szar.

2019. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 dolgot minden további nélkül támogatnék: első körben engedélyezzék a szerelt gumilövedékes fegyvereket otthonvédelmi célra. Kizárólag nagy méretű puskák esetében, de otthonvédelemre engedélyezzék azt a fajta gumilövedéket, ahol a gumilövedék és a töltény egyben van*.

Másodszor, a gumilövedékes fegyverek viselése. Jelenleg nem lehet őket viselni, csak otthon tartani. Engedélyezzék a viselést.

Harmadszor, a paprika spray viselése. Jelenleg hivatalosan az is illegális, mindössze a gáz spray legális. Szerintem a paprika spray is lehetne legális.

Az éles fegyvert nem feltétlenül támogatom, mert rendben van, hogy a többség csak legálisan, otthon tartaná szigorúan védelmi szempontból, de Franciaország és az USA kiváló példák arra, hogy elég ha 10 000-ből 1 idióta viszi el otthonról a fegyverét, ártatlanok halhatnak meg.



*Jelenleg legális: [link]

Jól látszik, külön van.

Amit szigorúan otthonvédelmi célból, puskák esetében támogatnék: [link]

Jól látszik, egyben van.

2019. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha betörnek hozzád és erőszakkal megállítod a saját házadban akkor nem vonnak felelőségre. Ha esetleg szúró eszköz is van nála és megölöd önvédelemből akkor sem ítélnek el.
2019. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A gondot nem csak ott látom, hogy "ha bejönnek hozzád" akkor mit csinálhatsz (semmit), hanem ott, hogy olyan a rendőrség és az teljes rendszer felépítése, hogy egyeseknek "joguk van bemenni", egyes esetekben esetekben a hatóságok "elsikálják", ha valakit megvernek, vagy nyomorékra vernek (Az olaszliszkai lincselés előtt különböző indokkal két embert nagyon megvertek, egyet nyomorékra, elsikálták)

Ha nem tetszik lehet menni a parlament elé tüntetni, másik kormányt választani (eddig egyik sem tett érdemben semmit). A jó megoldást nem tudom. A szabad fegyverviselésben nem hiszek (A hatékony használathoz sok gyakorlás kell).

Ami működne, ha a rendőrséget és a bíróságokat nagyon megerősítenék, hogy a lebukásnak legyen esélye, az itélet belátható idő alatt, reálisan történjen

2021. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es ,


Az alatt hogy " egyeseknek joguk van bemenni " azt érted hogy mivel hogy ( bár ez egy vitatott téma ) a hatóságok nem és/vagy nem igazán vonják felelősségre azokat akik ( pl ) betörnek hozzád és megtámadnak , de facto legalizálják azt hogy ilyesmit csináljanak ?


Vagy esetleg valami mást értettél ez alatt ?


Ám kösz a választ !

2021. okt. 7. 03:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igy van. Saját tapasztalatok:

Vittünk videót arról, hogy barátunkhoz betörtek. A rendőrök közölték, hogy ezek a ....ék. Mit csináljunk velük?

Nekem az udvaromat rámolták ki. Meg tudtam mondani a címet, ahol az udvaron olyan eszközök voltak, ami nálam hiányzott (már szétverve). A rendőr tett egy állítást a lakók származására, és közölte, hogy ezt az én érdekemben meg sem hallotta...

2021. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!