Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálam maradt valakinek a...

Nálam maradt valakinek a lakáskulcsa, már nem tudom visszaadni, ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

Az illetőt már hosszú évek óta nem ismerem, nem beszéltünk, ezért nem tudom visszaadni neki. Még kb 10 évvel ezelőtt kölcsönadta nekem a kertes házához a kulcsát, egy házibuliban, mert egyszer megkért, hogy zárjam be az ajtaját...

Csakhogy azután mindketten megfeledkeztünk róla, én elfelejtettem visszaadni, ő elfelejtette visszakérni. Feltehetően nem is tudja, hogy hová tűnhetett a kulcsa.

A kulcs elkallódott, és azóta eltelt 10 év. Most pedig megtaláltam a padlásomon.


Lehet ebből valami baj? Ez valamilyen bűncselekmény?



2019. aug. 6. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet semmi baj belőle. 10 év alatt ő is elköltözhetett. Valszeg nem is érdekli már.

(Ha pedig a lelked nyugodtabb lenne akkor csak kidobod és kész...)

2019. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész be vele akkor nem.
2019. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. aug. 7. 00:46
 4/5 anonim válasza:
100%
Ha nem törnek be az illetőhöz a közeljövőben, akkor semmi baj nem lesz. Amikor betörés történik, akkor szokták a rendőrök feltenni a kérdést: - Volt még valakinek kulcsa az Ön lakásához? Adott valakinek kulcsot a lakásához? - De lehet, hogy az illető már valóban nem is emlékszik rá, hogy valaha adott Neked kulcsot.
2019. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltál a kulccsal utána?
2020. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!