Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvéd nem akarja visszaadni...

Ügyvéd nem akarja visszaadni a pénzem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A rendőrségről telefonáltak,hogy iratismertetés van ,mivel kértem és el kellene menni érte a rendőrségre az iratok másolatáért de nem kötelező. Megkértem egy ügyvédet,hogy helyettem elmegy és aztán meg is hatalmazom az ügyben,azt mondta elmegy,helyettem megcsinálja elhozza,de ez 40 ezer forint. Megírta a meghatalmazást,aláirtam és odaadtam a 40-et. Felhivtam a rendőrséget és mondtam,hogy nem én megyek hanem egy meghatalmazott ügyvéd. Azt mondták,hogy ez így nem jó,én menjek,különben is van kirendelt ügyvédem miért nem azzal konzultálok,hanem kavarok itt... Azt mondták,hogy hiába megy oda egy ismeretlen ügyvéd,nem fogják neki odaadni,szóba se állnak vele,mert ezt egy héttel előtte kellett volna jelezni,hogy ügyvéd megy,nem én.


Aztán én mentem el az iratokért és ideadták,mondta azt is a rendőrvizsgáló nő,hogy nagy butaságot csináltam,hogy fizettem egy ügyvédnek,mostmár nagy valószínűséggel nem látom vissza a pénzem de menjek vissza,mondjam meg,hogy csináljuk vissza.


Ahogy hazaértem,ebédeltem és elmentem az ügyvédhez,hogy ugyan aláírtam a papírt,hogy ő csinálja helyettem meg ezt az utat,de nem csinálta meg,mert mégis én voltam az iratokért. Azt is mondtam,hogy oda sem adták volna az ügyvédúrnak,szóba se álltak volna vele.


Mondtam neki,aláírtam ugyan a meghatalmazást ,de hogy így a dolgot még sem ő csinálta meg,vissza lehet kérni a 40 ezret. Elkomolyodott az arca,mint aki ölni tudna olyan mérges lett magában láttam én rajta,de kedvesen beszélt továbbra is,viszont hadovált össze-vissza,azt mondta,hogy most nincs nála annyi pénz,meg mi lesz ha másba letudjuk,hogy a tárgyalásra meghatalmazzam és 40 ezerrel kevesebbért elvállalja,meg bökött még ki egy - két alibit.


Ügyvéd. Mit vacakol. Miért nem akarja visszaadni? Egy ügyvédnek van sok pénze,neki 40 ezer annyi mint nekem 400 forint.


Szerintetek hogy kell intézni,mit kell csinálni,hogy visszakapjam a pénzem?

Egyáltalán visszakapom?


Anyukám azt mondta,hogy máskor egy rendesebb megbízható ügyvédet kell keresni,mikor majd a tárgyalás lesz,mert van nem kevés aki lehúz.



2019. febr. 27. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyukádnak igaza van.

Legközelebb ELŐBB telefonálj és kérdezd meg a hivatalt, mert még ha nem is akar senki átverni, mindenhol mások a szokások, elvárások. Most sem az ügyvéd mondott neked rosszat, hanem te nem tudtad, hogy 1 héttel korábban kell jelezned az ügyvédet. Ezt nem tudhattad, te sem vagy hibás, de akkor sem az ügyvéd bűne.

Nyilván szeretné megtartani azt a pénzt, tehát neked kell mással előjönnöd ha viszont akarod látni. Mond el neki, hogy neked most van szükséged arra a pénzre, így 1 héten belül kéred vissza - ezzel nem szorítod sarokba, hogy azonnal adja oda. De kecsegtesd olyasmivel, hogy nemsokára szükséged lesz majd rá, valószínűleg sokkal bonyolultabb (azaz költségesebb, neki többet fizető ügyben) és akkor vissza fogsz jönni hozzá az ügy miatt. Ha egy közeli nagyobb bevételt remélhet tőled, akkor talán szívesebben, könnyebben visszaadja a pénzt.

2019. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj. Te fizettél érte, de te csináltad meg és nem hagytad, hogy ő csinálja. Akkor most mit is akarsz? Ha én kifizetem a festőnek a pénz, hogy fesse ki a lakást és a szerződést is megírtuk róla, majd fogom magam és kifestem a felét attól függetlenül nem fogja vissza adni a pénznek a felét. Miért csináltam meg amikor megvolt bízva?


A rendőrség nagy hülyeségeket mondott neked és az elég baj, hogy elhiszed nekik amit mondanak. Persze, hogy nem akarják, hogy saját ügyvéded menjen oda.


Ha van megbízás akkor bejelentés nélkül is mehet az ügyvéd intézni a dolgaidat. Elég, ha ott bemutatja, hogy tessék itt van a meghatalmazás. Ezekre törvény van. A rendőrség nem utasíthatja el. Hagynod kellett volna, hogy szépen intézze a dolgát az ügyvéd amiért fizettél. De majd legközelebb nem kavarsz bele....

2019. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tanulópénz ez nekem egy életre az biztos.

Máskor jobban végiggondolom amit akarok,nem egyből beleugrok a vízbe.

2019. febr. 28. 01:40
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Fogadj egy ügyvédet és pereld vissza tőle...
2019. márc. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!