Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha netről vásárolunk, visszaad...

Ha netről vásárolunk, visszaadni 14 napig érvényes arra is ha pl. DVD szoftver vagy Online tanfolyamra is?

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem: ilyen esetekben nincsen elállási jog: mindjárt ki is keresem Neked.
2017. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mikor veszítjük el elállási jogunkat műsoros CD, DVD lemez, illetve számítógépes szoftverek vásárlásakor?


A lemezen tárolt szerzői művek (CD, DVD), valamint a számítógépes szoftverek esetében akkor nem gyakorolhatjuk elállási jogunkat, ha a csomagolást (védőfóliát) már felbontottuk, hiszen ilyenkor lehetővé válik számunkra a szerzői jogi védelem alá eső termék használata, valamint többszörözése is, amelyért szerzői jogdíjat kellene fizetni. Ha azonban a terméket az elállási határidő alatt az eredeti csomagolásban, felbontatlanul visszaküldjük vagy visszavisszük az eladó üzletébe, az eladó köteles az általunk kifizetett összeget részünkre visszafizetni."


Itt az összes esetet meg tudod nézni:

[link]

2017. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Gondoltam is hogy ha telepítem a játékot akkor nem küldhetem vissza az aktiváció előtt, de már kinyitottam, így tehát nem küldhetem vissza mert nem fognak nekem hinni hogy nem használtam fel a sorozat számját (serial key-t) :(

2017. okt. 27. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak az, hogy felhasználtad-e, hanem hogy mit csináltál a benne lévő lemezzel (ha volt benne).
2017. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmi, csak egy széria szám a játékhoz, amit nem aktiváltam Steam-en.
2017. okt. 27. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!