Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek zaklatás és...

Mit tehetek zaklatás és becsületsértés ellen?

Figyelt kérdés
Tízemeletes házban élek, s némelyek azzal idegesítenek engem, hogy úgy intézik, ha elmegyek otthonról, találkozzak velük, volt eset, hogy egy illetővel három egymást követő alkalommal is összefutottam. A másik, kinőttem már abból a korból, hogy a kortársaimmal tegeződjem, mégis a lépcsőházban többen hellóval köszönnek, ami eléggé idegesít engem. Sajnos a rendőrség az előbbi esetre azt mondja, az nem zaklatás, az utóbbira azt, hogy az nem becsületsértés, pedig szerintem téved a tisztelt szerv. Hagyjam?
2019. aug. 7. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogyhogy azt "mondja" a rendőrség? Csak nem feljelentést tettél?!
2019. aug. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz hagyni? Nem történt semmi!

Ne rendőrhöz menj, hanem pszichiáterhez.

Két ok miatt:

az egyik:

- paranoiás vagy! Szerinted többen azzal foglalkoznak, azt figyelik, hogy te mikor mész a lépcsőházba?

a másik:

- kényszerbeteg vagy! Mániákusan írod ki a kamu kérdéseidet!

2019. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is olvasd el a btk becsületsértésről szóló részét, másodszor kezeltesd magad.

Troll kérdésnek gyenge, ha meg komolyan gondoltad, akkor tényleg pszichiáter segítségére van szükséged.

2019. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez tényleg nem btk


Ha valaki nem tud tisztességesen köszönni annak ne köszönj!


Ezután viszont bekapcsolt mobil kamerával közlekedj a lépcsőházban és vedd videóra ha ezért csesztetnek


Mert az viszont már zaklatás

2019. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 qkker1 ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, bocsánat, hány éves ön, tisztelt kérdező úr?
2019. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Tudom, ez kamu kérdés, de biztos van ilyen , sőt nem is egy, tudtára kell adni, hogy már te egy komoly felnőtt ember vagy, és hangosan visszaköszönni "jó napot kívánok" nem kell habozni, hangosa , hogy aki találkozni akar veled tudja meg az igazat!!!!!!!!!!
2019. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem Btk., hanem szabálysértési törvény.
2019. aug. 7. 10:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Most engem is feljelentesz sértegetésért?
2019. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Épp az a baj, hogy nem, mert csak szerintem becsületsértés, a rendőrség szerint nem.
2019. aug. 8. 10:09
 10/11 ede1219 ***** válasza:
100%
Történt azóta változás, vagy még mindig paranoiás vagy?
2020. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!