Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Menyi joga van Önkormányzati...

Menyi joga van Önkormányzati lakásban egy házastársnak, ha csak tartózkodásilag van bejelentve, de a bérleti szerződésben nem szerepel?

Figyelt kérdés
Férjemmel megromlott a házasságunk. Van 3 kiskorú gyermekünk,de igazából csak a legkisebb a közös.Bár a két nagyobbik gyermekemet is a nevére vette,de utólag kiderült hogy csak a lakhatás miatt. Ezt az Önkormányzati lakást anno én kaptam a két nagyobbik gyermekemmel. De tartózkodásilag bejelentettem, és csak 2 év múlva jár le a tartózkodása a lakcím kártyáján. De a bérleti szerződésben nincs feltüntetve a neve. Én intézem a válást egy jogász segítségével. a kérdésem az lenne hogy köteles vagyok-e beengedni a lakásba,-illetve van -e joga bejönni. Hisz a rezsit egyáltalán nem segít fizetni,de viszont mindent ugyanúgy használ.Ha van pénz nála alkoholt is fogyaszt.
2019. aug. 7. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általánossàgban nem sok, házastàrsként gondolom együttköltözőként fel van tüntetve valahol. Az adott kerület/település jogszabályàt kéne megnézni, hogy mik a jogai ilyen esetben.
2019. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

A törvény azt írja, hogy önkormányzati lakásba a bérlő a bérbeadó hozzájárulása nélkül befogadhatja a házastársát.


Ez szerintem azt jelenti, hogyha a bérlőnek úgy tetszik, akkor dönthet úgy, hogy ezt a befogadást megszünteti, s felhívja a házastársat, hogy távozzon a lakásból.


Jogszabály: 1993. évi LXXVIII. törvény a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról, 21. § (2).

2019. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszaikat!!
2019. aug. 7. 23:57
 4/4 A kérdező kommentje:
És a segítségüket is!!
2019. aug. 7. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!