Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki lehet így rakni a bérletemből?

Ki lehet így rakni a bérletemből?

Figyelt kérdés

E hónap negyedikén közölte a bérbeadó, hogy tizennegyedikéig távoznom kell a lakásból - mielőtt felmerülne; nem szegtem szerződést, nem rongáltam, rendesen fizetek.


Felhívtam rá a figyelmet, hogy a papír nem jogszerű, mert nem szívességi lakáshasználó vagyok, ha bérleti díjat fizetek és nem is idomult a törvényes határidőhöz.


Megígérte, hogy akkor hoz egy rendes felmondást.


Vártam-vártam, hogy ezt megtegye, erre ma beállít a teljes pereputtyával és rendőrökkel, hogy rakjanak ki engem. A rendőr azt mondta, hogy a közléstől számítottan (mindegy, hogy az milyen, és mit tartalmaz) 15 napom van elmenni, vagyis 19.-e, reggel 8 óra.


A törvény viszont így szól...


" Ptk. 6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel. "


Akkor most így mi van? A rendőrnek higgyek vagy a Ptk-nak és az ügyvéd ismerősnek, aki szintén ezt a Ptk szakaszt nevezte meg, és azt mondta, hogy ameddig nem mond fel rendesen írásban, annak nem telik le a határideje, nem lehet kitenni?



2018. jún. 14. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

Szedd össze a cókmókod és távozz. Bérlő vagy, nem a tiéd az ingatlan. Kifizetted amit kifizettél, számoljatok el, és távozz a megadott határidőig.


Szerepel a szerződésben, hogy 1-2 hónappal ELŐRE közölni kell a kiköltözést? Ha nincs benne akkor pattanj.

2018. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Higgy a Ptk-nak és az ismerősödnek!

A rendőrt egyébként honnan szalajtották? (Van, hogy a jogi képviselőknek kell felvilágosítani 1-1 rendőrt pl. büntetőjogból is, ezt az egyik tanárom mesélte, joghallgató vagyok.) Esetleg valami haverja lehetett?

2018. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1# És a tulajdonos okos fejével kigondolt elképzelése a Ptk felett áll?


2# A tulaj felhívta a 107-et és őket küldték ki a központból. Korábban is voltak gondok ezzel az emberrel (zaklatott, leskelődött, betört éjszaka, "lopkodta" az ingóságokat, amikkel kiadta a lakást - pitiáner dolog, de pl. "lakás állagának az ellenőrzése" címszó alatt beállított délután 6-kor és meglépett egy kis székkel vagy egy vécékefével), egynek az a rendőr jött ki, aki a zárójelben felsorolt eseteknél is kijött, másodiknak meg egy eddig nem látott hölgy, aki azt állította, ő ilyen albérletes ügyekre van specializálódva. Ő tudja a törvényeket, az ügyvédeket és a bírókat is ő igazítja helyre, mert ő tudja...

Fogalmam sincs, hogy haver-e. Az egyik százados el van a fickótól meg a családjától ájulva a kapitányságon, az biztos, mert amikor a betörés miatt mentem feljelentést tenni, akkor elhajtottak. Bevittem a feljelentésemet írásban, akkor is elzavart és mondta, hogy ha penészes lakást is találok, ahol gumimatracon alszok, akkor is pattanjak, őket meg hagyjam már békén a hisztimmel a felmondás kapcsán. "A tulaj azt csinál, amit csak akar."

Nekem azt mondta az ismerősöm, hogy a rendőrök csak jogerős, lakáskiürítésről szóló bírósági végzéssel rakhatnak ki különben is. Most meg a járőr hölgy azt mondta, hogy majd kedden is ő jön ki, és ha akkor is itt vagyok, akkor kitesz.

2018. jún. 14. 18:53
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

# 3


Feleslegesen hisztizel, te vendég vagy a tulajdonos pedig ő. Lehet menni bíróságra vergődni ha nem tetszik valami, de vélhetőleg úgy is te bukod el. Ha pedig még sem így lenne akkor majd 5 év múlva örülhetsz a győzelmednek. A rendőr akit kihívtál ő is megmondta mit csinálják, még is itt próbálsz érvényt szerezni a nem létező igazadnak.

2018. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Milyen vendég az, aki fizet? A szívességi lakászhasználat, ergo szebb kifejezéssel vendégség az akkor érvényes, hogyha közeli rokon vagy családtag él a lakásban, ahogy írták több ügyvéd által publikált cikkben, "nincs olyan barom bíróság, aki beveszi, hogy egy vadidegen ember vagy vadidegen család él szívességből egy lakásban, ráadásul hónapokon keresztül".


Először is, nem én hívtam ki a rendőrt, hanem a tulaj hívta ki. Másrészről bemásoltam a Ptk ide vonatkozó szakaszát, ezek szerint a Ptk-t is hozzá nem értő hülyék írják, akik a nem létező igazuk miatt verik a mellüket...? Vagy eddig tévedésben éltem és újabban a rendőrséghez alkalmazkodik a polgári törvénykönyv és nem fordítva?

2018. jún. 14. 19:07
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
És akkor mit csinálsz, mert a törvényben le van írva? Áll a tulajdonos az ajtód előtt, te meg ott fogsz terpeszkedni a más tulajdonában, hogy márpedig te nem mész el jövő hónapig? Lehet megfogánlak és úgy vágnálak ki hogy nyekkennél a kockakövön. Ha nem tetszik menjél bíróságra a pétékáddal.
2018. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6# A bérlet alapja; a tulaj lemond a bérleti díjért cserébe a dolog használati jogáról, illetve bizonyos dologhoz fűződő jogairól is. Aki kiadja bérletbe a tulajdonát, az vállalja az ezzel járó kötelezettségeket is, ne én érezzem már azért rosszul magam, mert ő erre képtelen, halmozott jogsértéseket követ el az irányomba.


A törvény, az törvény, amit minden egyes magyar lakos köteles betartani, ha nem akar... néhány kellemetlen következményt. Hiába hivatkozol úgy a Ptk-ra, mintha csak valami mondvacsinált ürügy lenne, mert egy demokratikus jogállamban élünk... arról nem is beszélve, hogy vannak Uniós törvények is, amik meg valamilyen szinten egyes országos törvények felett is állnak. Tehát ennek az a lényege, Kis Miska nem csinálhatja azt, amit akar más kárára. Ha van egy kis esze.


Ha kidobnál a ház elé, azzal előre megfontolt szándékkal elkövetett testi sértést követnél el a felmondásra vonatkozó törvénymegkerülés mellé :)


És nem, nem a jövőhónapig nem megyek el. Hanem ameddig nem tesz eleget a törvénynek, és nem mutat fel nekem egy normális felmondást, aminek nem telik le a határideje - az bizonyos szempontból már kényszerítésnek is minősül egyébként, ha arra kötelez a törvényeknek nem megfelelő magatartásával, hogy gyors találjak magamnak egy bérletet, az adj uramisten gyorsaságból fakadóan meg sokkal drágábban is. De ez mellékes.


Lehet engem szidnod meg rám mutogatnod ujjal, de ha annyira szemét lennék és annyira ki akarnék szegény tulajjal szúrni, akkor nem is szóltam volna neki arról, hogy felmondást kell írnia, csak lógtam volna a levegőben, ameddig valaki fel nem világosítja, hogy lakáskiürítési pert kell indítania saját költségére, amit csak a felmondási idő lejárta utáni türelmi idő után tehet meg.


Azt nagyon értékelem, hogy időt szántál a kérdésemre, jó szándékkal válaszoltál rá. DE nagyon örülnék neki, ha a jövőben olyanok írnának, akik értenek az ide vágó jogi lehetőségekhez valamelyest és nem a törvénytelen utat hajtják, mert azzal sajnos nem vagyok előrébb :/

2018. jún. 14. 19:44
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

"Ha kidobnál a ház elé, azzal előre megfontolt szándékkal elkövetett testi sértést követnél el a felmondásra vonatkozó törvénymegkerülés mellé :) "


én meg azt fogom mondani, hogy megrongáltad a házat itt - itt - itt és itt, valamint többször tapasztaltam, hogy drogoztatok mert éreztem a szagát, valamint egy ismerősöm is tanúsítja. És? A k*baszós társasjáték. De nem nekem kell emberkedni, hanem főbérlődnek.


"És nem, nem a jövőhónapig nem megyek el. Hanem ameddig nem tesz eleget a törvénynek, és nem mutat fel nekem egy normális felmondást, aminek nem telik le a határideje - az bizonyos szempontból már kényszerítésnek is minősül egyébként, ha arra kötelez a törvényeknek nem megfelelő magatartásával, hogy gyors találjak magamnak egy bérletet, az adj uramisten gyorsaságból fakadóan meg sokkal drágábban is. De ez mellékes."


Oké, én most csak leírom a nyers véleményemet mert nem ismerjük egymást, és nem érdekel hogy megbántalak-e vagy sem. Ezért vagyok nyers. De ezzel a hozzáállással tényleg vigyázz, mert még a végén tényleg megfognak és kivágnak a házból. Hidd el, hogy valaki védi annyira a tulajdonát, hogy jöhetsz te neki a PTK-val vagy bármivel. Ha úgy érzi, hogy meglopod vagy lerabolod, bizony ha kell erővel a hajadnál fog kihúzni és hisztizhetsz te akárkinek. Ezt most tényleg a te érdekedben mondom, mert ebből az írásodból úgy tűnik, te tényleg elhiszed, és úgy gondolod, hogy másnak a tulajdonában (még ha elvileg jogodban is állna) te csak úgy bennt maradsz, és nem engeded be a tulajt.


Most tedd félre hogy nem vagyok neked szimpatikus és ezt gondold át. Másnak a tulajdonával (mondhatni a legféltettebb tulajdonával) jobb ha nem szórakozol, mert a hülye jogi szövegeid nem fognak megvédeni.

2018. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy veled vitatkozzak, hanem, hogy segítséget kapjak. Eddig próbáltam én is finoman a tudtodra adni, indokokkal alátámasztva, hogy mi az ábra, de ha már nyíltan játsszunk, akkor nyíltan játsszunk;


A törvényeket nem lehet megkerülni akkor se, ha az illető túl degenerált hozzá, hogy ez felfogja. Amit felsoroltál, azt mindet el lehet játszani, - az már más kérdés, hogy "bármennyire is meg lehet érteni szegény, bűncselekmény elkövető tulajt", mindez jogtalan- csak tudod mi a vége? Jó néhány év börtön, mert az új polgári törvénykönyv MAXIMÁLISAN a bérlő oldalán áll. Olvass csak utána a neten, rengeteg cikk van róla. Ha te is annyira sötét vagy, hogy nem érted meg, hogy nem játszhat mindenki kiskirályt a saját tulajdonában, akkor sajnálom. A középkorban is megvoltak már a törvények - ha elloptál egy tyúkot, lecsapták a kezed, ennyi.


HA NEM ÉRTESZ A TÖRVÉNYHEZ, akkor elnézést a durvaságért, de NE OKOSKODJ. Köszönöm.

2018. jún. 14. 20:10
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Értelek, én csak azt írom, hogy valaki ezt magasról leszarja. Értem hogy gondolkodsz, és igen, van törvény amit be kell tartani, de azt is tudnod kell, hogy akkor követtél el valamit ha rád is bizonyítják. De ettől még csinálhatod. Viszont nem biztos, hogy igazad van. DE ha még igazad is van, akkor is átgondolnám, hogy kockáztatnám, hogy megverjenek.
2018. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!