Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A "véglegesített rokkantsági...

A "véglegesített rokkantsági nyugdíj" szerzett jog vagy elvehető?

Figyelt kérdés

Tehát se nem rokkantsági járadék se egyéb, konkrétan 80%-os egészségi károsodás folytán megállapított (többszöri időszakos után) véglegesített rokkantsági állapot és nyugdíj.


Csak ők maguk se tudják megmondani, pontosabban írásban is attól függ, ki válaszolja meg, mindig más verziót ír, szal ide jogász kellene.


*Első verzió szerint: így is van sok kötelezettsége az illetőnek, pl külföldre költözést bejelenteni, eü-változásokat bejelnteni stb stb.


*Második verió szerint, olyannyira szerzett jog, hogy ha 2 hét múlva ismét netán 100%-osan egészséges ember lenne, akkor se lehet megvonni, mivel már véglegesen megállapított dolog, többé nem felülvizsgálandó.


És akkor e két álláspont között variálnak kb 1 éve, teljesen ellentmondó válaszokat adva hivatalosan. na de pert emiatt, csak h kiderüljön, mégse kéne indítani ...


Mi az igazság? Jogász vagy hozzáértő meg tudja mondani? köszönöm



2019. aug. 10. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

miért amugy most tényleg rokkant vagy? vagy csak kimókoltad magadnak hogy annak nyílvánítsanak?


nyílván ha nincs lábad az vissza nőni már nem fog, de ha csak megmókóltad magadnak némi pénzel a határozatot akkor még felülviszgálaton érhet kellemetlen meglepi, és mehetsz vissza dolgozni


Nem vádaskodni akarok csak kérdezem...:)

2019. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A rokkantsági járadékot találtam, itt felül kell vizsgálni az egészségi állapotot, a rokkantsági ellátást meg kell szüntetni, ha az állapotban tartós javulás jön el, mely alapján a jogosultsági feltételek már nem állnak fenn, a kivételes rokkantsági ellátást is meg kell szüntetni, ha a feltételek már nem állnak fenn.


Beszélhetünk még a baleseti járadékról, itt is megszüntetik az ellátást, ha a jogosultsági feltételek már nem állnak fenn.

2019. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, annyi kiegészítés, hogy rokkantsági nyugdíj már nincs, a felsoroltak vannak.
2019. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oké de a megállapított időben még NYUDYÍJ volt a neve.

nem tudom, ez mennyiben befolyásolja.


egyébként a mai pontos megnevezése: ROKKANTÁGI ELLÁTÁS


#1

kedves igaán, de tegyük fel h így van (nem igaz, de a jogi tisztánlátás kedvéért tegyük fel): ha az véglegesített, akkor még ha kinő a lába és elmúlik minden rákja hirtelen, akkor is marad a kérdés:


szerzett jog és így a továbbiakban nem is vizsgálható vagy sem?

2019. aug. 11. 12:59
 5/8 A kérdező kommentje:
*NYUGDÍJ
2019. aug. 11. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Senki nem fog behívni felülvizsgálatra, ha végleges az állapotod. Ha korbetöltött vagy, kéthetes, hogy öregségi nyugdíjként folyósítják tovább a rokkantsági ellátást. Mondjuk akkor nem tudom mi van, ha közérdekű bejelentést tesznek, hogy makk egészséges vagy. Nyilván nem a semmire készült az orvosi szakvélemény, valamiért végleges. Bár régen még lehetett vesztegetni bizonyos orvosokat és abból perek lettek és ott bizony megszüntették ezeket az ellátásokat.
2019. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kéthetes az kérheted akart lenni.
2019. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

oké az én esteem nem ez, h vesztegetés egyebek, bár sztem ma is megy az bőven ...


csak hát azaz aggodalmam h szal ha akrom így nézem, ha akarom, amúgy nézem, szal igazából a szokásos jó kis magyar módon lett minden megállapőítva, igazából lehetek 0% károsodott is meg 100% károsodott is, attól függ, honnan nézzük. hát perbe meg az ember bele se menjen sztem mert tök evidens h annak csakis mi lehet a vége.


na de mindezen felül, még mindig nem tudjuk, h jogsuabályilag és színtisztán jogilag, m inden ilyet félretéve, hogy ha így meg ha úgy, meg ha megvesztegetés meg ha nem, szal most akkor ez szerzett jog-e vagy sem. az öregséginél sztem egyértelmű h igen, na de ha nincs még korban ott, akkor ez nagyon izaglmas kérdés, és természetesen maga a nyugdíjfolyoósító se tudta megválaszolni, bár csodálkoznék, ha vmit meg tudnának ...


viszont olyan esetet hallottam már h az illető külföldre költözött véglegesített rokkantként, és hiába Unión belül maradt, akkor is abban a tagálamban is le kellett futtatnia ezt a folyamatot, és köteles volt, mert ugye 6 hónap után még Uniómn belül is változik az ember státusza és már turistából átmegy rezidensbe, állandó lakosba, és ez egy vagon kötelezettséget jelent. sokan ebben nagyon el vanbnak tévedve tudom én, naponta szembesülök vele kint élő magyaroktól , de bizony sok szempontból hiába Unió, akkor is jogsicsere, ez-az csere stb stb, na meg ebből a szempontból az se mindegy h melyik ország által minősül biztosítottnak, mert egy esetleges nagyobb orvosi költség esetén bizony elkezdenek vizsgálódni a jogcímmel kapcsolatban.

2019. nov. 14. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!