Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosítvány nélküli vezetés...

Jogosítvány nélküli vezetés és és baleset okozása, mi lehet az ügyből?

Figyelt kérdés
Barátnőm nem rendelkezik jogosítvánnyal, viszont vezet sajnos, és pár nappal ezelőtt az ő hibájából koccant egy másik autóval. Személyi sérülés nem történt, nem is lett komoly baj belőle, elismerte a hibáját, rendőrt nem hívtak, betétlapot töltöttek, és minden felelősséget vállal. Lehet ebből baja?
2019. aug. 17. 05:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem közölte a "koccanópartnerrel" hogy nincs jogsija, mert akkor az azonnal rendőrt hív, legalalábbis én azt tettem volna. Szóval szerintem nem. De előbb-utóbb úgyis bukta lesz, szóval tegye le azt a jogsit. Remélem nem felém laktok.
2019. aug. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A betelapon a jogositvany szamahoz mit irt be?
2019. aug. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nem közölte a partnerrel, a betétlapon pedig ha jól tudom, és megfelelőek az információim, akkor a személyi igazolvány számát írta be.
2019. aug. 17. 05:35
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A bizosito vissza fogja dobni. Akkor utanajarnak es megbuntetik.
2019. aug. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De büntetésen kívül kaphat valamit? Mármint ez szabálysértés, nem bűncselekmény, bírságon kívül mást nem kaphat, ugye?


Tudom, hogy hülye volt, de azért mégis csak barátnők vagyunk, tudom, hogy az ő dolga, de nem szeretném, hogy nagyobb baja legyen belőle.

2019. aug. 17. 05:48
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, én is meglepődnék, ha nem járnának utána.

Akkor pedig valószínűleg 3 következmény lesz:

1. A KGFB nem fizet, zsebből kell kifizetni a kárt. Ez az egy biztos.

2. Azt nem tudom, értesíti-e a biztosító a rendőrséget, lehet, hogy nem. De ha igen, akkor megbüntetik a barátnődet, mert jogsi nélkül vezetett.

3. És ha már belelendültek, akkor megbüntetik azt is, aki odaadta a kocsit egy jogosítvánnyal nem rendelkező személynek.

2019. aug. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kárt okozó autó vezetőjének nincs érvényes vezetői engedélye, akkor a biztosító meg fogja téríteni a vétlen autóban esett károkat a kötelező biztosítások terhére, de ezeket az összegeket később behajtja a károkozón. A vétlen károsultnak tehát semmilyen hátránya nem lesz abból, ha jogosítvány nélküli sofőrrel ütközik az autó. A jogosítvány nélküli vezetőnek ellenben nagyon mélyen kell a zsebébe nyúlnia.


A biztosító nem vizsgálja azt a kérdést, hogy a papírok hiányának volt-e köze a balesethez. (Előfordulhat sajnos ilyen is, ha valaki nem is tud autót vezetni, nem is rendelkezik jogosítvánnyal és úgy karambolozik.) Ha hiányzik, vagy nem érvényes a járműhöz előírt vezetői engedély, akkor a kárrendezés után akár bírósági úton kötelezik a sofőrt a kifizetett kártérítés utólagos megtérítésére. Ezen a jogcímen a biztosító maximum 5 millió forintot követelhet a járművezetőtől.



+ a rendorsegi birsag.


+ szerintem azt is megbuntetik, aki odaadta az autot egy jogsi nelkulinek.

2019. aug. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Büntetésen kívül? Mármint, hogy pl. meghúzzák a fülét? :)

Nem, csak büntetést kap. 90 E, ha még nem változtak az összegek. Aki odaadta a kocsit, annak meg 40 E. Akkor lett volna bűncselekmény, ha személyi sérülés is történik.


Azt tényleg nem jól írtam technikailag, hogy nem fizet a biztosító. Mert fizet, csak aztán saját zsebből ki kell fizetnie a kár összegét a barátnőnek, a biztosító számára.

2019. aug. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én olyan büntetésre gondoltam, hogy pl ezért nem kaphat letöltendőt, vagy ilyesmi. Én ettől féltem, én teljes mértékben törvényt tartó és félő ember vagyok, ő meg pont a szöges ellentétem, és nem szeretnék neki bablevest vinni a sittre. De akkor ilyen opció nincs benne a pakliban hála a jó égnek.
2019. aug. 17. 06:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Drága játék lesz.
2019. aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!