Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

4en vagyunk legjobb barátnők (én és a tesóm és az egyik osztálytársam és a tesója).

A helyzet az, hogy én már 1 éve letettem a jogsit, osztálytársam tesója pedig 2 hónapja. Egyszer ültem mellette és éreztem, hogy kegyetlen sz@rul vezet.Hányingert kaptam, visszafele már titokban hívtam anyumat, hogy mondja el nekik, hogy ő majd jön értünk, nem kell hazavinni(nem vette volna a gyomrom).Nem köti be magát, szelfizik, telefonál,és a szülei elengedik friss jogsival.

Ez a sztori egy mellékága.

Na a fő része, hogy osztálytársam mindig át akar jönni hozzánk és utolsó pillanatban lemondja.Ezt olyan alkalmakon is eljátszotta, mint amikor modellt kerestem egy smink versenyre és előtte este mondta, hogy nem tud jönni.

Én persze elkísértem őt orvoshoz, mondtam neki, hogy el is viszem kocsival, de nem akarok a városban szaladgálni ezért egy 300 méterre a rendelőtől megállok, oda tudunk sétálni.Neki ez nem volt jó, inkább busszal akart menni,( amivel 2km-t sétáltunk,mert nem jó megállónál szálltunk le)

De aznapra már előtte egy hete megbeszéltünk egy találkozót is, és persze előtte egy órával kijelentette, hogy ő más programot tervezett, azt hogy otthon játszik a gépen.

Ezt elnéztem.

De most, hogy itt a nyár elkezdtek tervezetni programokat, találkozókat és a testvére jönne értünk.Engem nem engedtek a szüleim mert már 3 balesetet is okozott a friss jogsijával.

Mondom nekik mindig, hogy akkor vezetek én, úgysem láttak még vezetni, nem is ültek még a kocsimban, de ők már előre kijelentették, hogy nem lehetek olyan jó sofőr, majd az xy(aki friss jogsi) vezet.

Na ilyenkor mit mondjak nekik? Ha lemondom akkor mindig mondják, hogy ne fogjam a szüleimre, mondjam azt, hogy nincs kedvem menni(pedig lenne de nem vagyok egy öngyilkos jelölt).

És ők vannak megsértődve.

Valami tanácsot tudtok adni? Sajnálom, ha hosszú lett, de máshogy nem tudom leírni :/



2019. aug. 13. 00:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy a csaj parkolni sem tud, a múltkor 2 autót össze is tört, mert nem tudta, hogy merre forgassa a kormányt tolatás közben.Másnap megijedt a piros lámpától és lefullasztotta a kocsit.

Nem mondom, hogy hú de jó sofőr vagyok, mert egy ez egy év után lehetetlen, de ilyeneket nem csinálok😅

Amikor megkaptam a jogsit, 8 hónapig mellettem ült apum és csak utána mehettem egyedül,mert biztosra akart menni.

Mondjuk máig nem értem, hogy engedhetik a szülei, hogy így menjen a csaj.

2019. aug. 13. 01:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld rábeszélni, hogy tesztpályán gyakoroljon, ne menjen forgalomba, mert életveszélyes. óriási a felelőssége a vizsgabiztosnak, aki átengedte.
2019. aug. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy eröltetni kell ilyen barátságot, lehet érdemesebb más barátok után nézni, vagy ha nem mennek autó nélkül sehova, akkor ne menj velük, esetleg ahova mennek és ahol találkoztok, oda tömegközlekedéssel menj el - ha ez lehetséges.
2019. aug. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Extrovertáltak a felszínes mennyiségi kapcsolatokat kedvelik, a csacsogástól töltődnek fel. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy néha ne lenne igényük a komolyabb beszélgetésre, ne lenne igényük a mélyebb kapcsolatokra. De ő egyszerűen nem fog tudni olyan mély barátságot gondolno kettőtök között, mint amit te érzel, mint amit szeretnél.


Amit tehetsz: megérted őt, hogy máshogyan működik, és elfogadod a hibáival együtt, mint ahogyan megkéred őt is, hogy fogadja el, te is másmilyen vagy.

Azaz nem kéred fel őt többet modellnek, ha megbízhatatlan, másrészt ő meg tanuljon meg előre szólni-tervezni, mert te nem vagy olyan spontán, mint ő.

2019. aug. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tipikus csajbarátságok... egymás szemében legjobb barinők, egymás háta mögött meg szidják egymást a másiknak... fiúknál miért nincs ilyen xd
2019. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát elég jól összevesztünk😅

Buliba akartak menni és mondtam hogy nem megyek mert nem szeretek ilyen helyekre járni,főleg nem úgy hogy ő vezet piásan.

Kiakadt a csaj h őt legalább elengedik és bíznak benne, nem úgy mint én (ugye fél évig kísérgettek, hogy tényleg megtanuljak vezetni és hogy szerezzek valamennyi rutint)

Mondtam neki, hogy hiába a bizalom, attól még nem tud vezetni.

Mindig erőszakoskodtak de már az elején mondtam, hogy nem megyek.

Szóval ma megkérdeztem, hogy adhatok-e nekik pár cuccot (parfüm, ékszer) mert nem akarom kidobni ami nekem van és szívesen odaadom nekik

És ilyen jó bunkón válaszolt a csaj, hogy nem kell(gondoltam jó, kit érdekel vele úgyse vagyok jóban)

Felhívtam tesóját hátha neki kell valami és a csaj letette. Nem tudtam hova tenni, minek nyúl a tesója telefonjához, de azt még végképp nem értem, hogy miért sértődött meg. Nem kötelező nekem sehova se menni velük, amikor nemet mondok akkor én vagyok a sz.r.

Szülinapomon is 2 órán keresztül vitatkoztak, hogy csak akkor jönnek hozzám ha megyünk valahova mert különben semmi értelme eljönniük.

2019. aug. 23. 03:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!