Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha egy terméket...

Mi van akkor, ha egy terméket magánszemélyként hibás adatokkal adtam el?

Figyelt kérdés
Véletlenül más adatot írtam be egy laptophoz, mint amivel valójában rendelkezett. Nem néztem alapsan utána és a hirdetésben rosszul tüntettem fel egy szám adatot. Eladtam a laptopot, a vevő azt hiszi, egy erősebb gépet kapott, mint amit. Visszahozhatja ilyenkor?
2019. aug. 20. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
ha le van irva az adásvételiben igen. mondjuk nem tudom hogy bizonyítja hogy nem ő cserélte ki
2019. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs adásvételi.
2019. aug. 20. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit rontottál el a típusát (gyártónál a neve és száma) vagy a teljesítményét? Ha csak a teljesítményt az nem olyan gáz, hiszen nem tudhattad hogy az jó adat-e, de elmondtad mi van beleépítve!
2019. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A winchester méretét adtam meg véletlenül hibásan. Kicsit kisebb a valósában, de nem néztem utána alaposan és így rossz adattal hirdettem meg.
2019. aug. 20. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megtévesztés, a másik fél a kérdező jognyilatkozatát, mely a szerződés alapja volt, megtámadhatja. Ha a szerződés érvénytelenné válik a megtámadás után, mert a szerződési akarat hibában szenvedett, az eredeti állapotot kell helyreállítani.
2019. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Adjál vissza az árából értékarányosan.
2019. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez megtévesztés, és milyen érdekes, mindig felfele téved mindenki, nem pedig lefele.
2019. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nem szándékos volt. Ki tudja, hogy a gépe winchesterje éppen 512 Gb vagy 256...
2019. aug. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!