Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon melyik lehet az igaz, a...

Vajon melyik lehet az igaz, a Maffia és az állam között? Tegyük fel, hogy ezt egy semleges személy szemléli és neki kell eldöntenie a választ. Melyik fél vesz el többet szegény halandótól? Melyik a fehér és melyik a fekete oldal?

Figyelt kérdés

Az államnak meg a vele kapcsolatban álló szerveknek egész életemben fizetek. Ha megszünik a munkám pár hónapig kapom a segélyt majd mehetek a fszba,elveszik a házamat ha nem tudom fizetni a részleteket stb.


Ha egy alvilághoz tartozó tag vagyok,nem kell senkinek adóznom,segítenek a többiek egymáson,ha rendesen végzem a munkámat.Egy veszély fenyeget,ez a börtön.


2010. júl. 13. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Elég, hogy is mondjam s.zarul látod a dolgokat.AZ államnak igaz hogy fizetnünk kell,de abba gondolom még nem gondoltál bele, hogy miért.

Az alvilágot meg hát............."Egy veszély fenyeget,ez a börtön."


Ha te ezt így látod,akkor reménytelen vagy.

2010. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Az állam nem veszi el a házadat, viszont a segged alá tolja az autópályákat, a munkát, a szórakozást, idős korodra meg a nyugdíjat. Arról ne is beszéljünk, hogy tök ingyen gyógyít meg az orvos, na meg persze a börtön sem fenyeget...
2010. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az állam kötelez a háborúra = halálra.
2010. júl. 13. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Téged háborúra kötelez? :)

Engem nem.

2010. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért,te mit csinálnál ha háborúba kellene menned? Inkább falhoz állnál?
2010. júl. 13. 17:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt most az analógiákra vagyok kíváncsi,és szerintem egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál.
2010. júl. 13. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Itt játszod az eszed,hogy mennyire rosz ez és az,közben meg otthon ülsz a számítógép előtt,nem kényszerít senki semmire,van fedél a fejed fölött,van mit enned,közben meg mások alig élnek,mondjuk a világ másik végén.
2010. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,van mit ennem mindenem megvan,miért nem egy tányér levesért dolgozunk akkor is meglenne mindenem,boldogság,AZ URAMAT SZOLGÁLOM, hogy minél több legyen nekik.
2010. júl. 13. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Izgis kérdés.

Itt gyúródik össze minden ezért ezeket a legnehezebb kibogozni.


Nekem senki ne mondja meg hogy mit csináljak az életemmel. Ez az alapvető szabály. Majd ha valakit sért a viselkedésem a környezetemből lerendezi velem, ha meg túlzásba viszi mással.


Odaadtuk a bíráskodás jogát is a királyainknak és csodálkozunk hogy az a bűnös és az a hős akit ő épp propagál. (az egyértelmű eseteken kívül persze mondjuk egy emberölés stb.)


Igen nem véletlenül fizetsz az államnak sok pénzt, de azért nem árt odafigyelni, hogy mennyit kapsz vissza belőle.


Az hogy a gép előtt ülök az a szabadversenyes kapitalizmusnak, és a nagy agyú és nagy ágyú mérnököknek köszönhető, nem emlékszem, hogy az állam azon kívül, hogy nem minősítette tiltott cikknek a gépet, tett volna valamit.


Nem emlékszem a "gépet minden otthonba 98-2001" programra, amikor is minden családi házba ajándékozott a befizetett adóterhekből egy pc-t. Amit a méretgazdaságosság miatt olcsóbban meg tudott volna szerezni.


Vajon melyik cég/ek mondja azt, hogy nem adja ide 35.000 ért kompletten a 10.000 Ft ot érő csiphalmazát ha kell belőle 2 millió ami mondjuk a lakások száma legyen? Amúgy kis szorzás után kiderül, hogy nem is lett volna így AKKORA nagy pénz ezt a beruházást véghezvinni 35.000x2.000.000=70mrd

Kb ha az autóbályát nem a strabaggal, hanem valami épeszű áron dolgozó céggel csináltatták volna akkor mindenki kaphatott volna egy gépet (ez persze túlzás hisz csak kilométere volt 1mrd forint annak a szakasznak de ilyenekből curvahamar összejön)


Kapunk közvilágítást teszem azt. Annak tényleg ez az ára? Nem lehetne olcsóbban termelni energiát? DE.


A pénz érdekes. Ha akarják akkor megoldhatják, hogy a fizetésed egy kiló kenyérre legyen elég. Más kérdés, hogy ez nem áll érdekükben de egy rakat iparág nagyon szépen hegyezi az árakat, ráadásul spékel azzal, hogy a hazai erőforrások és nyersanyagok helyett külföldit hozat be, a "haverjaitól".


-Ne arra trollkodjatok ami nem így van hanem tényleg az analógiát vonjátok le és transzponáljátok-


Ha alvilági figura vagy akkor fenyeget a konkurencia, és az hogy visszaesel a ranglétrán még a hatóságokon kívül, valamint az is kérdés, hogy milyen alvilági biznisszben vagy, de a lelkiismeret is szól egy idő után.

(ne érts félre én teszem azt szemrebbenés és lelkizés nélkül lopnék a korától 20 kamion plazmatévét ha arról van szó)


Én kis naivan elhiszem, hogy az igazi bűnözők a parlamentben vannak. HOgy egy merdzsós cigány/nemcigány sem okozott eddig akkora kárt az embereknek, mint az a brigád ott benn a kupola alatt.


Háború hmm. Amikor a királyok más gyerekeit küldik halálba azért, hogy bővítsék a vagyonukat.

Vagy amikor hazafiak a honvédő háborút folytatnak.

Nem midnegy hogy melyikről beszélünk...

Honvédőt persze konkrétan mi nem tudnánk, hiszen ár a komcsi idején is arra volt haderőnk, hogy 20 perci feltartóztassa a SZU-tól a nyomuló nyugatot.


A ki a fekete vagy fehér vagy mi.


A maffiózók tevékenysége egy normális társadalomban, vagyoni helyzetben stb ben eléggé komoly bűn lenne, de így amíg nem okoznak másban/nak kárt addig semmi bajom velük. Így inkább velük szimpatizálok, mint az állammal.


Mivel az állam/államok/egyesültállamok:) tevékenysége miatt nem egy normális országban élünk.


Teszem azt itt a mercis kokainárusra gondolok. Semmi bajom vele. EGészségére! Mivel, mint említettem mindenki azt csinál magával amit akar. Az árus is és a fogyasztói is.

Aztán ha az egyik vevőnek elfogy a pénze és elkezd leütéses rablásokat csinálni akkor annak eltörni kezét, lábát, orrát, úgy hogy egyiket se tudja legalább egy évig használni.

2010. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anonymus8878 válasza:
olyan nincs h jó vagy rossz mert egyiknek se az a célja hogy te boldog legyél a maffia élén általában egy ember áll /v család áll igy annak megitélése egyszerű ha megfigyeled az egyén/család gondolkodását szándékait és eljárásmódját a kormány esetében ez nem ilyen egyszerü ugyanis ennek a demokratikus maszlagnak köszönhetően mindenki egymásra mutogat te meg beálsz valamejik párt mellé és nem magát a kortmányt bíráld mint egységet.
2013. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!