Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az bncselekmény, ha res...

Az bncselekmény, ha res airsoft fegyverrel berohanok a bankba, elkiáltom magam hogy bankrablás, majd elmosolyodom s közlöm: csak vicc volt. Ha igen, mi jár érte?

Figyelt kérdés
2019. aug. 25. 15:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, hogy airsoft vagy egy valódi fegyvernek látszó vízipisztoly, esetleg szappanból faragott pisztoly. Ha elkapnak, lecsuknak.
2019. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A bíró helyében úgy fognám fel, hogy rabolni mentél csak bepánikoltál. Milyen jó lenne a rablóknak: adják a lét? Szupi! Nem adják? Vicc vót!
2019. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az nem támadhat ilyenkor azzal, hogy tulajdonképpen nem követtem el semmit, legalábbis bankrablást nem? Hisz nem raboltam ki a bankot. Ha azt mondom vezetés közben hogy gyorshajtók, de végig az előírt sebességgel megyek akkor nem követek el gyorshajtást.
2019. aug. 26. 00:20
 14/18 A kérdező kommentje:
Az nem támadható ilyenkor azzal, hogy tulajdonképpen nem követtem el semmit, legalábbis bankrablást nem? Hisz nem raboltam ki a bankot. Ha azt mondom vezetés közben hogy gyorshajtók, de végig az előírt sebességgel megyek akkor nem követek el gyorshajtást.
2019. aug. 26. 00:20
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#13: Olvasd már el az 1-es választ. Nem számít, hogy mit követtél el, az számít, hogy a bankban lévőknek minek tűnt! Az sem számít, hogy igazi fegyver volt-e, az számít, hogy az ott lévők minek látták!
2019. aug. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudjuk hogy unatkozol meg van még egy hét az suli szünetből, de fogd már fel hogy ez már nem gyerekcsíny kategória, és ezért komoly büntetést lehet kapni. Attól hogy itt próbálod hülyeségekkel kimagyarázni a dolgot, a törvény az ugyan az.
2019. aug. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
próbáljátok valahogy felfogni, hogy annak válaszoltam aki a bankrablást erőltette és a 8 évet
2019. aug. 26. 10:33
 18/18 anonim ***** válasza:

"Az airsoft fegyvernek számít, ellenben az számít ha ez a fegyver üres és élet kioltására akkor se lenne alkalmas, ha töltve lenne?"


Ilyen esetekben teljesen mindegy, hogy töltve van-e, hogy valóban alkalmas lenne-e sérülés okozására. Fegyverrel vagy fegyvernek látszó tárggyal elkövetni valamit ugyanolyan megítélés alá esik, ahogy már korábban is írták, az számít, hogy minek tűnik az áldozatok szemében a dolog.


És igen, azzal, hogy bemész fegyverrel egy pénzintézetbe, majd elkiáltod magad, hogy bankrablás; kimeríted a valódi bankrablás jogi fogalmát. Az max. enyhítő körülmény, hogy nem viszel magaddal értéket, a kiérkező rendősökkel pedig együttműködsz.

2019. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!