Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok?

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Amikor édesapám halála után meg volt a hagyatéki tárgyalás amin résztvettem anyukám és a testvéreimmel de ,akkor még nem voltam 18 éves így nem kaptam hagyatéki papírt. De már egy éve betöltöttem, így szeretném ha a házból kifizetnének, a testvéreim meg anya.

Meg tehetem, hogy bíróság által kérem ezt? Mire számíthatok?



2019. aug. 25. 21:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint apukám után a nagyszüleim házából is örökölhetek mint a testvéreim és anyám? Abból is kérhetem a részem attól, hogy benne lakik, a keresztanyám?
2019. aug. 25. 21:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne a bíróságtól kérd, hanem családon belül intézzétek el. Ha az ingatlant örököltétek és nekik nincs készpénzük, akkor csak úgy tudnak téged kielégíteni, ha eladjátok a házat vagy ők valamilyen hitelt vesznek fel valamilyen banktól. Ha nem tudtok egymás között megegyezni, akkor te legfeljebb perelheted a családtagjaidat, de az igencsak nehézkes dolog és sokba is kerül, mert téged képviselő ügyvéd nélkül nem megy.
2019. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarnak kifizetni de én már 19 leszek októberbe szeretném mind a kétházból a pénzt mert nagy szűkségem van rá. Perelhetem, akkor őket, hogy kifizessék mennyi pénzbe lenne ez benne?
2019. aug. 25. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha perelsz, akkor valószínűleg nem látsz viszont semmit, mivel majdnem minden a perre menne. Ugyanis ott a költségeket neked kell állnod.

Illetve ha nincs is annyi pénzük, hogy kifizessenek téged, akkor a kapcsolatotokat is elrontod vagyis ha a jövőben kellene neked pénz, mert megszorulsz, akkor nem fognak adni.


Jobban járnál, ha nem érdekelne ez téged, hanem mennél dolgozni, mint minden normális ember. Nem pedig azon gondolkoznál, hogy hogyan tegyél keresztbe a családodnak.

2019. aug. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először is dolgozom másodszor a pénz nem azért kell, hogy én azt kidobjam az ablakon. Van pénzem és barátnőm szeretnék külön költözni a családtól. A családommal a kapcsolatom már így se jó se a keresztanyámmal. Ha hazamegyek olyan mintha nem is az otthonom lenne. A testvéreim és anyám teljesen kivan akadva és azt kérdezik mikor megyünk már el a barátnőmmel onnan. A nagyszüleim házából a keresztanyám is ugyan így kiakar zavarni, ezt a szomszédok is bizonyítják. Nem keresztbe akarok tenni nekik csak eleve ők nem akarnak engem látni, amióta apám meghalt üldöznek. Pedig mindenbe beleszállok van, hogy én fizetem ki a számlákat mert ők semmibe nem adnak szóval ezért akarom a pénzt a két házból.
2019. aug. 26. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Szanalmas vagy kerdezo. Egyebkent anyad apad halala miatt semmit nem orokolt, csak te es testvered. Neki élethosszig tarto haszonelvezeti joga van ozvegykent.

Ha anyad es apad fele feleben voltak tulajdonosok, akkor te apad fele reszenek a felet kaptad meg, ami egy negyed.


Bírósági uton ugyan kerheted hogy fizessenek ki, de sokat ugysem fogsz elerni vele.


En anyad helyeben, ha neki van fel haza, akkor gyorsan a tesodnak ajandekoznam, teged meg kitagadnalak. Szerintem ez mar eleg alapos indok lenne, hisz el akarod adatni anyad feje folul a hazat.


Remelem a baratnod is rajon egyhamar menniyre penzehes troger vagy.

2019. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!