Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonmegosztás?

Vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés

Még csak külön élünk, ráadásul csak egy hete és elvileg nem véglegesen. Bár egyre inkább úgy érzem...


Ma férjem váratlanul bejelentette, hogy a házasságkötést követően szerzett vagyon az közös, és perrel fogja követelni a felét.

Én mindig is úgy voltam (vele ellenében, ezért került nevemre a ház), hogy ami az enyém az az övé is. De úgy néz ki, muszáj elgondolkoznom a történteken.


Házasságkötést követően elajándékoztam anyámnak a lakásomat, amiért ő adott nekem 8,7 milliót. A fennmaradó összeget a 15 millióból az ügyvéd előtt utaltam a számlámról. A kb. 5 milliós felújítási díjat felesben álltuk.


Véleménye szerint a ház most 30 milliót ér.


A házasságkötésünk előtt a pénzügyi hozzájárásomnal vett egy lakást. Azt mondja, azt is számoljuk bele. Annak az értékét csak 8-ra teszi, pedig már 2 éve is 13-ért kelt el egylakás a blokkban (igaz, picit nagyobb).


Hogyan nézne ki ez a gyakorlatban? Mennyit kérhet? A lakásom nem számít, mert elvileg nem eladtam, csak elajándékoztam? Tudni kell, hogy nincs már pénzem, mert kisgyerekkel alig tudtam dolgozni (próbáltam, mert neheztelt érte).


Persze azóta bánja, hogy ez a téma így bukott ki belőle, megint békülne, de bennem újabb sebet hagyott. Én hagytam el őt, mert évek óta nem mutatott ki szeretetet, csak szóbeli bántalmazást.


2019. aug. 28. 22:41
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Senkit nem érdekel az ő véleménye és az sem, hogy ő mennyire teszi az árakat.


Vannak becsüsök, akik kimennek és szépen felbecsülik az ingatlanok értékét. Ez lesz a döntő. Ezt fogja a bíróság figyelembe venni.

2019. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan rögzíti a Ptk. mi a közös vagyon és mi nem. Nem úgy van, ahogy ő mondja, mert olyan dolgokat is beleszámol a közös vagyonba, ami a te különvagyonod.
2019. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos szó szerint mindennek a fele. Ha édesanyád fizetett a házért az nem ajándék. Ami a házasság előtt a neveden volt az a tiéd. Amit házasság után szereztél annak sajnos a felét viszi legyen az anyagi vagy ingatlan. Ha a te házad a házasság előtt került a nevedre és még mindig a te tulajdonod akkor az elvileg biztonságban van (bár a felújítás bekavarhat ha tudja bizonyítani, hogy költött rá.) Ha nem a te tulajdonod akkor semmi köze hozzá, de a pénz fele az övé.

Az számít igazából, hogy mi van papíron és miről van szerződés. Például nem számít, ha te adtál a párodnak x milliót az ő lakására ha erről nincsen szerződés akkor semmi közöd a lakáshoz. Ezért kell mindent nagyon pontosan lepapírozni.

2019. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Értékbecslővel fel kell becsültetni az ingatlanokat, a közös dolgokat pedig felezni kell.



"Ma férjem váratlanul bejelentette, hogy a házasságkötést követően szerzett vagyon az közös, és perrel fogja követelni a felét."


Ehhez joga van, és meg is fogja kapni a felét. Te is a felére vagy jogosult, pedig mint írod, nem nagyon dolgoztál.

2019. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A maganvagyonod eladásabol befolyt pénz szintén a maganvagyonod.

Bár nem értem, ha fizettek érte akkor nem ajándékozás volt.


A házak értékét nem a férjed fogja felbecsulni.

2019. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

#4:

A ház a kérdező maganvagyona.

Megtakarítások nagyon nincs a leírás alapján, és azért nem dolgozott, mert a közös babát nevelte.

2019. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Házasságkötést követően elajándékoztam anyámnak a lakásomat, amiért ő adott nekem 8,7 milliót."


Akkor ez nem ajándékozás, hanem adás-vétel. Az, hogy te áron alul adtad el a lakádodat, mert s vevő az édesanyád, az a te dolgod.


"A fennmaradó összeget a 15 millióból az ügyvéd előtt utaltam a számlámról."

Milyen fennmaradó összegről van szó???

2019. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Kérdezd meg, ha ami a neveden van, azt ajándékozhatod e a gyermekednek, vagy ő rá írathatod e? Én ehhez a témához nem értek semmit. Egy próbát megér.
2019. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

*kérdezd meg az ügyvédet.

Férjed ne tudjon erről.

2019. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azért elvileg csak elajándékoztam a lakást, mert így kedvezőbbek voltak az adók (anyukámnak biztosan), de valójában megvette. Szüleim ötlete volt, nem gondoltam, hogy ez egyszer még fontos lehet. Valaki írta, hogy olcsó volt. Pár éve ez nem számított áron aluli összegnek.


A családi ház volt 15 millió, az ehhez fennmaradó pénzt utaltam számláról, 8,7 ment készpénzben. Azóta elszálltak az árak.

2019. aug. 29. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!