Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy autós elütt egy gyalogo...

Ha egy autós elütt egy gyalogost, aki az úttest szélétől -közepéig sétál (ugytesz mintha részeg lenne), vagyha mondjuk kiugrik az autós elé hirtelen, olyan helyen ahol van járda is, az autó vezetőjét tutira megbűntetik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 21:16
 1/6 martonistifler válasza:
mennyivel mész milyen látási viszonyok megfelelően alkalmazkodtál-e hozzá( távolsági fényszóró pl. ) szóval érted. a körülmények.
2010. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lakott területen belül,és a megengedett sebességel.Mondjuk a látási viszonyok is jók.De az uttest állapotta nagyon rossz.Ezért nem is értem miért nem a járdán járnak a gyalogosok!
2010. nov. 2. 21:22
 3/6 martonistifler válasza:
szerény véleményem szerint nem vonnak tuti felelősségre elvileg kresz úgy írj elő h lakott területen belül csak zebrán meg a járda meghosszabitott részénél mehet át a gyalogos az úton. de azért a vezetőt mindig előszedik.
2010. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget.Amugy nem űtőttem el senkit,és nem is szeretnék.De ahol lakunk van egy szerencsétlen alak aki mindig kiugrál elém.Rádásul ott tényleg nagyon rossz az ut egy sáv van,ugyhogy mégcsak kikerülni sem tudom,marad a fékezés,vagy az árokba hajtás(amit nem szeretnék).
2010. nov. 2. 21:34
 5/6 martonistifler válasza:
egyszer csak megijesztés céljából gázt nyomj neki kiváncsi lennék a reakciójára.
2010. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha úgytesz mintha részeg lenne meg. Ha kiugrik nem. De hülyén tetted fel a kérdést mert épp két ellentétes helyzet.
2010. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!