Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El ilyenkor a vasarlastol...

El ilyenkor a vasarlastol valo elallasi jog?

Figyelt kérdés

Ma a Vodanal rabeszeltek egy p30 lite-ra, ami amugy sem tetszett tulzottan, holnap szeretnem kicsereltetni arra az eszkozre amit eredetileg kineztem. Van ennek valami akadalya?

En ugy tudom 3 napig indoklas nelkul az elallasi jog el, ha a termeket sertetlenul, csomagolva, blokkal visszaviszem.


Tudom, hulye voltam, hogy hagytam magam de hulla faradt voltam (nulla itelokepesseggel) surgosen potolni kellett az elromlott telefonomat es igy jartam... Ez van...


Kerlek segitsetek ha tudtok!


(Kotottunk szerzodest is, de az csak egy keszulektol fuggetlen tarifacsomag)



2019. szept. 7. 00:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Rossz kategoria, kerem tegyek at...
2019. szept. 7. 00:47
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, es reszletre vettuk, nem KP-ra :/
2019. szept. 7. 01:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elállási jog csak internetes vásárlásra vonatkozik és 14 napon belül nyújtható be. Ennek az értelme az, hogy mivel nem tudod megnézni a terméket vásárlás előtt, ezért nem lehetsz biztosan abban, hogy pontosan mit vásárolsz meg, így elállhatsz a terméktől, ha mégsem tetszik.


A kérdésben említett 3 napos határidő az a termék cseréjére vonatkozik (ugyanolyan termékre), ha a megvásárolt termék hibásnak bizonyul. Ebben az esetben bejelented a hibát és adnak egy újat helyette, így nem kell heteket-hónapokat várni a garanciális javításra.


De hogy jó hírrel is szolgáljak! A legtöbb üzletben van lehetőség arra is, amit te csinálni szeretnél, csak ez nem jogszabály miatt van így, hanem mert korrektek akarnak lenni a vevőkkel. Ha szerencséd van, akkor kicserélik neked szó nélkül, ha nincs, akkor meg lehet próbálni bekérni a főnököt, végül is neki nagyobb érdeke van abban, hogy az ügyfele maradj...

2019. szept. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: Az előzőt azelőtt írtam, hogy a részletfizetést említetted volna... Ez lehet, hogy megbonyolítja a dolgot, de még mindig előtörleszthetsz és akkor már nincs tartozásod feléjük, mehet a csere.
2019. szept. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt is van az elállási jog.

Egyik lehetőség, hogy át se veszed a telefont, így marad náluk, felhívod őket, telefonon, hogy elállsz a vásárlástól, és másik készüléket szeretnél rendelni.

Az egyik előző hozzászóló jól leírta: azért van, mert nem ismered a készüléket. Csakhogy telefonos rendelés esetén is ugyanez a helyzet, nem csak a netes rendelésnél, így ugyanazok a jogok érvényesek. De biztos, ami biztos, jelezd minél hamarabb, hogy lemondod a rendelést.

2019. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem írt telefonos rendelésről. Személyesen volt bent. Ilyenkor nincs elállás, legfeljebb a cég (viszonteladó) saját hatáskörben engedélyezi, de nem kötelezhetőek rá.

Mielőbb meg kell kérdezni őket.

2019. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, félreértettem. Menj, és mindenképpen próbáld meg. Ha nem sikerül, nem fogadják el, akkor írd be a vásárlók könyvébe a szándékodat, és a teljes tényállást. másikat ott szeretnéd venni, stb. Akkor talán menni fog, csak legyen meg, hogy három napon belül jelezted.
2019. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!