Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mivel büntethető az...

Ilyenkor mivel büntethető az elkövető?

Figyelt kérdés

Elhagyott tárgyak és lopással kapcsolatos a kérdésem!

Tegyük fel, hogy elhagyom az órámat a vasút állomáson, a váróban. Az óra értéke 3 ezer forint és már azért látszik, hogy használt, kopottas.

Amennyiben az óra nem kerül elő, tehát valószínűleg valakinek megtetszett és ellopta az megbüntethető? Kérheti az ember, hogy nézzék meg kamerán? Szabadságvesztés érheti azt aki ellopja? Vagy fizetnie kell?


Hogy van ez a 8 napos dolog?

Illetve tényleg akár ilyen kis értékű, 3000ft miatt is börtönbe kerülhet valaki vagy fizetnie kell?


Várom a válaszaitokat, mert ez a kérdés fogalmazódott meg bennem.


Én őszintén biztos nem járnék már utána a dolognak, ha nem került sokba a tárgy amit elhagytam, legyen az bármi is. Meg a bőrtön is kicsit erős. Bár nyilván attól eszmei értéke lehet annak a bizonyos tárgynak.


Köszi, ha valaki segít és elmagyarázza nekem ezt.



2019. szept. 11. 22:57
 1/3 A kérdező kommentje:
börtön*
2019. szept. 11. 22:58
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. szept. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

20 000 Ft alatti értékben szabálysértésről van szó, nem bűncselekményről.

Tehát szabálysértést követ el, arra pénzbirságot szabhatnak ki, azt leülheti, de nem is tudom, talán nem lenne 1 teljes nap.:)

Úgyhogy valószínűleg senki nem hozna az ügyben ilyen határozatot.

Meg eleve nem lenne ilyen kis értékből ügy, ha kivitelezhető volna se.

Pl. a kamerák nem alkalmasak személyek beazonosítására.

2019. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!