Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Ilyenkor mivel büntethető az elkövető?

Elhagyott tárgyak és lopással kapcsolatos a kérdésem!

Tegyük fel, hogy elhagyom az órámat a vasút állomáson, a váróban. Az óra értéke 3 ezer forint és már azért látszik, hogy használt, kopottas.

Amennyiben az óra nem kerül elő, tehát valószínűleg valakinek megtetszett és ellopta az megbüntethető? Kérheti az ember, hogy nézzék meg kamerán? Szabadságvesztés érheti azt aki ellopja? Vagy fizetnie kell?

Hogy van ez a 8 napos dolog?

Illetve tényleg akár ilyen kis értékű, 3000ft miatt is börtönbe kerülhet valaki vagy fizetnie kell?

Várom a válaszaitokat, mert ez a kérdés fogalmazódott meg bennem.

Én őszintén biztos nem járnék már utána a dolognak, ha nem került sokba a tárgy amit elhagytam, legyen az bármi is. Meg a bőrtön is kicsit erős. Bár nyilván attól eszmei értéke lehet annak a bizonyos tárgynak.

Köszi, ha valaki segít és elmagyarázza nekem ezt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: törvény, jog

szept. 11. 22:57  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

börtön*

# 1/3Időpont szept. 11. 22:58 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont szept. 11. 23:37 Privát üzenet

20 000 Ft alatti értékben szabálysértésről van szó, nem bűncselekményről.

Tehát szabálysértést követ el, arra pénzbirságot szabhatnak ki, azt leülheti, de nem is tudom, talán nem lenne 1 teljes nap.:)

Úgyhogy valószínűleg senki nem hozna az ügyben ilyen határozatot.

Meg eleve nem lenne ilyen kis értékből ügy, ha kivitelezhető volna se.

Pl. a kamerák nem alkalmasak személyek beazonosítására.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont szept. 12. 00:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek reális ez a nyomozási idő?
Rendszeres kéregetés hazug indokkal: jogi szempontból ez minek számít? Büntethető?
Ha elmegyek Hollandiába, és kipróbálnám a marihuánát (ami ott legális), majd visszatérnék Magyarországra, és egy drogtesztet végeznének, büntethető lennék?
Mivel büntethető ha valaki kamerát rejt el a lakásomba?
Ha éjjel 3-kor betántorog egy részeg srác a kollégiumi szobámba, és én szíven szúrom egy késsel, akkor jogos védelem miatt nem vagyok büntethető, ugye?
Csoportos büncselekménynek számít, s ezért sulyosabb a büntetése annak a büncselekménynek is aminél csak egy elkövető büntethető, mert csak ő töltötte be a 14 évet, s a többi...

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!