Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha éjjel 3-kor betántorog egy...

Akoos kérdése:

Ha éjjel 3-kor betántorog egy részeg srác a kollégiumi szobámba, és én szíven szúrom egy késsel, akkor jogos védelem miatt nem vagyok büntethető, ugye?

Figyelt kérdés

Mivel "lakásba történő jogtalan behatolás" és éjjel történt, ezért úgy kell tekinteni, mintha az élet kioltására is irányult volna a támadás, tehát itt nincs szó a szükséges mérték túllépéséről.


Vagy csak akkor lenne jogos védelem, ha támadna is? És mi van ha én megijedek, és azért hiszem azt, hogy támad?



2019. ápr. 16. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha késsel jön a kezébe és megakar ölni akkor jogos védelemnek mondható szerintem.

De mégis hogyan pattant ki a fejedből egy ilyen kérdés ?

2019. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:
85%

Javasolnám a kolesz szoba helyett a magánzárkát, preventív jelleggel.


Ha az illető baltával, baseball-ütővel üvöltve esik be, koleszban még akkor is esélyesebb a trollkodás, mint az igazi ártó szándék.


A helyzet nem életszerű, mármint a veszélyeztetettség látszata, nincs az a bíróság, ahol ezt beadod.


Főleg, hogy koleszban minimum fül-, de valószínűleg szemtanú is van dögivel.


Honnan jönnek ilyen ötletek...

2019. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Az autista agyad ügyesen kiszemezgette a btk-ból az éjjel, lakás, behatolás szavakat, csak az nem tűnt fel neki, hogy ezek egy TÁMADÁS körülményeire vonatkoznak.
2019. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
65%

Nagyon hülye vagy.

A támadásod mértéke egyáltalán nincs arányban a veszéllyel, úgyhogy mész a böribe szépen.

2019. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell hozzá támadni. Éjszaka, vagy csoportosan, vagy az élet kioltására alkalmas eszközzel behatolni valahová, feltételezhető, hogy az életemre tör, jogom van megvédeni magam, illetve mások épségét. Itt talán ami a bökkenő, hogy kollégium.
2019. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#4! Ilyen esetben nincs arányos mérv! De fentebb leírtam, hogy mik a kivételek.
2019. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jól van, nem kell felkapni a vizet, csak kivancsi vagyok. Ma éjjel benyitott valaki a szobámba, csak emiatt kérdeztem.
2019. ápr. 16. 09:00
 8/12 A kérdező kommentje:

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


b) az a lakásba (ide a kollégiumi szoba is beletartozik)


ba) éjjel,


történő jogtalan behatolás.

2019. ápr. 16. 09:04
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
62%

Azért van bíró, nem egy szövegfelolvasó automata, hogy felmérje, mennyire lehet szó szerint venni a törvényeket.

Jelen esetben nehezen képzelhető el az az eset, amikor jogosnak tűnhet a böllérmunka.

2019. ápr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

A másik fél szándékát is vizsgálni érdemes. Minimum karnyújtásnyira kell állni és kifejezetten ütésre emelnie a kezét agy szúrásra kését.


Ha csak bejön simán, akkor a rendőrséget hívhatnád.

2019. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!