Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletben élek, míg a...

Albérletben élek, míg a testvérem a közös lakásunkban. Mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy a szüleimnek volt egy nyaralója,amit friss házasként vásároltak. Később eladták és vásároltak belőle egy belvárosi lakást, amit a testvérem és az én nevemre írattak, 50-50% arányban.

Az életünk úgy alakult,hogy a testvérem nem fejezte be az iskolát. Összeköltözött a párjával és 2 gyerekük született a lakásunkban. A testvérem azóta sem dolgozik és teljesen belakták a lakást.

Azóta én végeztem az egyetemmel és a párommal összeköltözünk egy albérletben. Nagy városban gondolom sejtitek,hogy mennyi pénzt dobunk ki az ablakon így. Nagyon nehezen élünk meg és bevallom,hogy egyre jobban frusztrál,hogy eközben ott a lakás, amiért egy fillér bérleti díjat nem kéne fizetni.

A szüleim is megértik,hogy mi a baj, nagyon rosszul érzik magukat,hogy "csak" egy lakást vettek. Ami nyilván hülyeség, teljesen egyértemű, hogy így is óriási dolgot tettek értünk. Viszont így én nem igazán vagyok kisegítve és nagyon jól jönne, ha valahogy megkapnám a lakás értékének a felét.

De mint mondtam egy forintja sincs a testvéremnek, kizárt,hogy ki tudjon fizetni.

Nagyon nehéz helyzet, nem tudom hogy kérhetem -e arra,hogy adjuk el és felezzük el a pénzt. Ha nem lennének a gyerekek, gond nélkül megtenném, de így furdall a lelkiismeret.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Odaköltözni nem fogok a nyakukra, 1,5 szobás ingatlan, szerintem négyükre is kicsi, nemhogy hatunkra..Na meg értitek.

Mit tehetek,akár jogi úton, ha nem sikerülne megegyeznünk?


Folyamatos szorongással éljünk meg a napokat a párommal, teljesen kilátástalan a mostani albérlet helyzet. Illetve az eladó ingatlanok is olyan árakon mennek, hogy 40 év spórolás után sem tudnánk megvenni albérletezés mellett.


Beszéltem már korábban erről a testvéremről,hogy el kéne adni, de hallani sem akar róla.


2019. szept. 13. 10:52
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ami még súlyosbítja a helyzetet, hogy valószníűleg hamarosan úton lesz a harmadik gyerekük is.
2019. szept. 13. 10:54
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ha te vagy az 50% tulajdona, olyan nincs, hogy mindkettőtök igényt tart rá, és egyikőtök nem él benne. Vagy kifizet téged a tesód, vagy eladjátok, és megfelezitek a pénzt.
2019. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Közös megegyezéssel el lehet adni a lakást vagy közösen kiadni albérletbe és megfelezni a pénzt. Mást nem lehet tenni,azon kívül még, hogy ti is beköltöztök hozzájuk.
2019. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%
Azt emberiességi okokból nem kérném, hogy adjuk el, mégse tehetem ki a testvéremet 3 gyerekkel az utcára, de a piaci bérleti díj felét mindenképpen, ahhoz ragaszkodnék, és a felújításokat is neki kéne fizetnie.
2019. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Jófej testvéred van basszus.

Közös megegyezéssel el kéne adni, mert ha bíróságra vinnéd, akkor mindketten kevesebb pénzt láttok belőle.

De mire fel lakja így be a lakást?? Nekem képem nem lenne, míg nincs rendezve a dolog.

2019. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

A lakás 50%-a a tied, annak használatáért a szokásos albérleti ár felét kérheted. Tehát ha egy másfél szobás lakás mondjuk 100.000 Ft egy hónapban, akkor a te részed után 50.000 Ft-ra tarthatsz igényt úgy, hogy a tulajdonviszonyok nem változnak.


A korrekt elszámolás az lenne, ha a testvéred hónapról-hónapra ezt a pénzt odaadná neked.


Persze 2 + 1 harmadik gyerek mellett ez sem tűnik reális forgatókönyvnek, tudom.


Talán köthettek egy megállapodást, hogy amikor majd örököltök valamelyik szülő halála után, akkor az addig felgyülemlett "lakbér" csökkenti az ő örökségét és növeli a tiedet. Erről írhattok egy szerződést, vagy ebben az értelemben végrendelkezhetnek a szülők is. Mivel ez hónapról hónapra egyre nagyobb pénz, és persze minél később kerüljön sor az öröklésre, de minél később következik be, annál több lesz, ezt mindenképp ügyvéddel, írásban erősítsétek meg.


Vagy elképzelhető a kettő átmenete is, ad havi 10-20-30 ezer Ft-ot, a fennmaradó rész meg megy az örökségből.

2019. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred egy pióca. Ráadásul még megélhetési szaporodó is, ha nem dolgozik, csak sorban gyártja a pulyákat. Előre látom, hogy semmit nem fogsz csinálni, mert sajnálod őket. Ha mégis: keress fel egy jogászt és beszéljétek át, hogy milyen lépéseket kell megtenned a közös tulajdon megszüntetése érdekében. Ha sikerül eladni a lakást, hátha összejön legalább önerőre a pénz, és pároddal tudtok lakáshitelt felvenni (már ha van annyira komoly a kapcsolat).
2019. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%
És az albérlet árat ebben az esetben ki fogja felmérni és meghatározni?
2019. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%

Aha, szóval inkább szopsz mert a testvéred nem hajlandó dolgozni de azért harmadik gyereket akarnak.

Ne haragudj de megérdemled akkor.

Legyél már ember és kérj bérleti díjat vagy osztozzatok.

2019. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd, hogy október 1tol a bérleti díj a te tulajdonreszed után a lakásban x forint. Ezt elmondod egy párszor, majd ha nem fizet, akkor uyganezzel egy ugyvedi felszólítást is küldesz, plusz kéred a közös tulajdon megszüntetését
2019. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!