Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem és én tulajdonosa...

Szu73 kérdése:

Nővérem és én tulajdonosa vagyunk egy háznak. A szüleink a haszonélvezők. Nővérem máshól lakik, albérletben és felhalmozott közüzemi számlát, amit nem fizetett ki, pedig az ő nevén van a számla. Féhetün attól, hogy a szűlői házra terhelik az öszeget?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

ido utan igen, de sokmindent nem tudnak tenni, 1 reszt haszonelvezet, mega a te reszed.

es csak az overe mehet.

olyan szempontbol lehet szar, ha el akarnatpk majd adni.

2014. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ráterhelhetik.

Ha nem akartok bajt, akkor vagy fizessétek ki, és kerüljön le a tulajdonrész a nevéről, vagy ha ráterhelik a tartozást az ingatlanra, akkor a tartozást rendezzétek, és a tulajdonrészét csökkentsétek a kifizetett összeggel, vagy írjatok szerződést, hogy az ingatlan értékéből mennyit kapott már meg.

2014. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, raterhelhetnek, de csak az o részére.
2014. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Igen, és az eddigi tartozás az ő nevén fut egyelőre. Célszerű lenne a haszonélvezők nevére iratni az órákat, és nekik viselni a továbbiakban keletkező költségeket. Mért a nővéred fizesse azt, amit nem ő használ el?
2014. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó fuss neki mégegyszer!

Ráterhelhetik, de első körben megpróbálják behajtani, azaz fizetésből letiltani. Ha van autó a nevén arra is ráterhelhetik, sőt manapság nagyon gyakori,mivel egy autó eladhatóbb,mint egy ingatlan.

2014. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6-os, pontosan mit akarsz tőlem? Én leírtam, amit tudok az ügyről, nem mellesleg egyezik a Te irományoddal.
2014. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tesóka az albérletben halmozott fel számlákat. Ez az, amit nem értesz szerintem.

Sehogy nem jön ide a haszonélvező szülők fogyasztása, végképp nincs róla szó, h tesókának kéne bárki helyett fizetni, sőt! Sajàt maga után sem fizet.

2014. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem, mit mondsz. De szerintem ez nem egyértelmű a szövegből, szóval én nem vagyok benne biztos, hogy így van.
2014. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!