Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit fogtok csinalni, ha...

Mit fogtok csinalni, ha megoregednek a szuleitek? Plane ha alberletben elnek?

Figyelt kérdés

Odakoltoznek hozzatok? Vagy vesztek nekik egy lakast? Ki hogy oldana meg, ha szulei mar nem tudnanak fenntartani egy alberletet? Most nem nagyon idos emberekre gondolok, hanem mar nem munkakepes, de meg sajat magat boven ellatni tudo, 60+os szulokrol.

Nalunk az en szuleim dolgoznak, de szerintem mar csak par evig. En egesz nap videken, a parom is munkaban, a gyerekek meg nem jarnak egyedul suliba igy oket is logisztikazzuk. A lakasunk pont akkora, mint ami nekunk jo meret, meg nem is tudom, hogy jonnenk ki egymassal egyutt lakva, igy en inkabb arra gondoltam, anyagilag probalok segiteni...vagy hogy szokott ez tortenni? Kivel mi a helyzet?


2019. jan. 23. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez általában úgy történik, hogy megoldják a szülők. Attól hogy nyugdíjba megy még nem lesz gyerek. Ha baj van, akkor meg alap hogy segít neki az ember-az igények szerint, meg ahogy megengedheti magának.
2019. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván a legegyszerűbb, az anyagi támogatás. Ha ezt másképp nem tudnám megoldani, akkor összeköltöznénk, akár egy új, nagyobb lakásban. Az már érdekesebb, ha nincs lóvé és mellette az összeköltözés is gázos, mert sokan vagyunk és kicsi a lakás.
2019. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Miért kell ekkora problémát csinálni abból ha a szülök nyugdíjba mennek/megöregszenek? Ettöl még nem lesznek értelmi fogyatékosok (ezt nem lenézöen mondom, nem akarok senkit megsérteni), ugyanolyanok, mint elötte voltak. Laknak ott, ahol eddig, ha a nyugdíj túl kevés, akkor kisebb lakásba költöznek, és megoldják az életüket saját maguk.

Ha nagyon megszorulnak, akkor esetleg anyagilag lehet öket segíteni, de erre se igazán van szükség.


Én meg a párom nemrég mentünk nyugdíjba, az egyetlen változás, hogy egyikünk sem megy el munkába, de egyébként ugyanúgy élünk, mint korábban. Az anyagi lehetöségeink valamivel csökkentek, de egyszerüen adding nyújtózkodunk, ameddig a takaró ér, és eszünkbe sem jutna a gyerekeinken élösködni!

2019. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Anyáeknak van házuk, ki fognak jönni a nyugdíjból. De ha Bármi segítség kell nyilván itt leszek segítek. Mamám albérletbe lakik , anya úgy támogatja hogy elviszi bevásárolni, orvoshoz meg mindenhova ahova mennie kell valamint ad mamának havonta egy kisebb összeget( az albérleti díjat). Ha nem jönne ki belőle így sem akkor anya bevásárol neki annyi etelt ami elég a nyugdíjig.

Hétvégén viszünk neki etelt, van hogy én is úgy vásárolok hogy viszek le mamának belőle pl nem 1kg hanem 2kg almát veszek. Valahogy így fogom az én szüleimmel is

2019. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az előttem válaszolókkal,attól mert nyugdíjasok lesznek,nem lesznek életképtelenek is.Megoldják maguknak,max anyagi segítséget nyújtanék.Bár nálunk ilyen dolog nem áll fent,mert a szüleim jó par évig még munkaképesek és kötelesek is,illetve van saját házuk.
2019. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Van saját házuk, kettő is. Emellett nem terveznek nyugdíj után a TV előtt poshadni életük hátralévő részében. Már most is van a munkahelyük mellett vállalkozásuk, ha majd nyugdíjba mennek, több idejük lesz arra koncentrálni. És nem csak a szüleimmel van ez így, mamám is csinálja a maga kis vállalkozását mióta nyugdíjas. Így egyrészt van mit csinálnia, nyilván nem szakad meg, annyit vállal amennyit akar, másrészt frissen tartja magát szellemileg, nem épül le.
2019. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Hah. Mi élünk albérletben és mi vagyunk anyagilag megszorulva, nekik van lakásuk és jól élnek :D

Úgyhogy a mi esetünkben nem fognak rászorulni a segítségünkre.


De amennyiben mégis rá lennének szorulva nyilván a saját anyagi helyzetünktől függően megpróbálnánk segíteni, amit tudunk.

2019. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
De egy hatvanas hogy lehet, hogy albizik? Pont arra a korosztályra nem jellemző.
2019. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Hála a jó égnek, mint anyuék, mint anyósék felkészültek a nyugdíjas éveikre.

Anyuéknak van saját ingatlan (apu öröksége), illetve egy szombathelyi lakás, amiből 100k befolyik, hitel nincs.

Anyósék a válság kirobbanásakor vettek lakásokat szintén Szombathelyen, kettőben a volt tulaj lakik, mint albérlő. Minimális hitelük van még öt évig, de az albérleti díj fedezi a törlesztőt, így nullszaltós.

2019. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Tekintve, hogy engem kínoztak, P. L. Sz, mi lesz velük.
2019. jan. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!