Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltották be a pillangók...

Miért tiltották be a pillangókést?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne.
2010. júl. 15. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

(Rossz helyre írtad a kérdést, gondoltam, szólok)

Nem tudom, miért tiltották be, interneten biztos fent van.

2010. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
mert a nagyon felkészült rendőreink nem igazán tudtak védekezni ellene, főleg ha cigóknál volt, aztán jobbnak tartották illegálisnak nyilvánítani
2010. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Mindig is tiltott volt. A kés fegyvernek minősül,mert halálos sebet is lehet vele ejteni.

A rugós kés kicsi,elfér könnyen a zsebben,és egy mozdulattal ki lehet pattintani a pengét belőle,és már szúrni is.

Egy konyhakés azért nem fér el a zsebben,tehát körülményesebb is az utcán használni.

2010. júl. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

NEm tudom a pontos okát, de nem azért mit az előző írt:)

a pillangot is ki lehet nyitni gyorsan, és van kisebb mint 8cm-es...

szerintem az éléhez lehet köze, sokkal "hegyesebb" mint a többi kés...

2010. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
AZ egyik ember azt mondta nekem,hogy mivel lehet vele ölni,de ennyi erővel bármit be lehetne tiltani,mrt lehet vele ölni.Egy tollal is ki lehet belezni valakit.
2010. júl. 15. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Azért mert a pillangókés KKVSZE (Különösen közveszélyes eszköz)


Pengehossz alapján belsőszerveket sérthet.

Otthon tarthatod, de utcán pénzbírságot kapsz érte kivéve, ha cigány vagy...

2010. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezt sem értem. pengehosszuság alapján? azaz 8cm gondolom, de nekem van kisebb pillangóm...
2010. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem a pillangókés van betiltva,hanem a 8 cm feletti penge, és sajnos a pillangónak is olyanja van, persze 8 altt szerintem viheted magaddal,most ha eltévedsz egy rdőben valahogy túl kell élned,old meg 8 cm alattival
2010. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
azért van betiltva mert a legtöbb késnek rövid a pengéje és ha ha utcai harc van akkor a pillangókés nagyobb esélyek öl embert mint egy hagyományos rugós bicska .. és a pillangó kést ha utcán mutogatod akkor ha van engedélyed akkor csak figyelmeztetést kapsz .
2014. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!