Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon a marihuána...

Toryy kérdése:

Magyarországon a marihuána illegális, Amszterdamban viszont vásárolható a szuvenír boltokban füves csoki. Gondolom ezt sem lehet átvinni a határon/ repülőn. Megerősítés/cáfolás?

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 21:20
 1/8 árokpart ***** válasza:
9%
Soha nem füveztem sőt még csak ki sem próbáltam nem is fogom, mert egyszerűen nincsen rá igényem és távol állnak tőlem az ilyen tudatmódosítószerek inni sem iszom alkoholt és kávét sem. Viszont azt gondolom, hogy nagyon kevés sőt szinte biztos, hogy az a csoki nem látott soha marihuánát. Legfeljebb olyan ízesítésű és a csomagján virít gondolom a növénye. Márcsak a hatásfok miatt sem lenne semmi értelme csokoládéba tenni, mert ahhoz kb. 100 csokit kellene megenned, hogy hasonló hatást érj el THC tartalomban mintha egy spanglit elszívtál volna. A fiatal túristákat jól lehúzzák pénzzel ezzel szerintem. Teszem azt veszel egy olyan csokit aminek a papírján rajta van a marihuána jele és kifizetsz érte kb. 2000 ft-nak megfelelő eurót. Szinte biztos, hogy veszel belőle 3-at 4-et az meg már egy vagyon. A holland állam sem engedné meg, mert így egyszerűen jutnának hozzá kiskorúak is. Az erre szakosodott ottani üzletekben úgy tudom, hogy szigorúan csak nagykorú vehet és ki sem lehet onnan hozni hanem el kell szívni a spanglit.
2019. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sem élek vele, hasonló a hozzáállásom, de ha már Hollandiában élek, valami szuvenírt vinnék haza karácsonykor. Nekem igazából azzal sincs bajom, ha csak olyan ízesítésű, csak nem akarok belőle bajt.
2019. szept. 21. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Van benne olyan növény (kender), de a THC tartalma, ami ugye maga a kábítószer, nulla vagy legalábbis minimális.
2019. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De az a kérdésem, bevihető-e Mo-ra
2019. szept. 21. 22:05
 5/8 árokpart ***** válasza:
Ha nincsen THC tartalma csak esszencia tehát csak íz akkor biztos. A vámosok egészen biztosan ismerik ezt a típusú csokit kérdezd meg tőlük szerintem vagy kérdezd meg a rendőrséget az a biztos. Nyugodtan megkérdezheted, mert a szándékod nem csempészésre és kábítószerrel visszaélésre irányul, hanem pusztán egy édességre vagy kíváncsi, hogy van e benne tiltott dolog és hazahozhatod e.
2019. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Álltalában a füves süti,csoki tartalmaz thc-t Hollandba :) Meg kell kérdezni van e benne thc vagy csak dizájn. Füves sütitől is belehet állni :) Sőt vajat is lehet csinálni belőle.
2019. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0.2% THC tartalom alatt akármilyen kenderszármazék vagy abból készült dolog legális itthon. Amennyiben ezen határ alatt van a THC tartalom nyugodtan végig utaztathatod az unión is.
2019. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez függ a kannabisz thc tartalmától, amit a vajba tesznek, illetve a thc tartalmú vaj mennyiségétől, ami a termékben van. Vannak csak cbd-t tartalmazó cuccok is, amiket behozhatsz legálisan, de ezekről ott a helyszínen illetve a csomagolásról tudsz tájékozódni.
2019. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!