Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűnös, vagy ártatlan? (Hogy...

Bűnös, vagy ártatlan? (Hogy döntenél? Vázolom az igen érdekes forgatókönyvet)

Figyelt kérdés

(FONTOS: Ez egy elméleti kérdés, NEM történt meg az ismerőseimmel sem, és velem sem!!)


(Egyszer feltettem ezt a kérdést, pár napja, de akkor borzasztóan fogalmaztam.)


Forgatókönyv:

- Van egy házad, egyszer vendégeket hívsz.

- Előre közlöd velük, hogy ételt italt hozhatnak, de semmilyen illegális dolgot nem hozhatnak a házadba.

- A bejáratnál az egyik vendég azt mondja, nála van kábítószer a saját zsebében.

- Azt válaszolod neki, hogy bejöhet, de nem veheti ki a szert a zsebéből, mert a te házadban olyan szer nem lehet.

- Egy óra múlva váratlanul épp elővenné a zsebéből, rászólsz, hogy "NEM"! Megkéred, hogy ne vegye elő.

- Mégis előveszi, és kirakja az asztalodra.

- Megkéred őt, hogy tüntesse el azonnal (tegye vissza a zsebébe, vigye ki stb...)

- Mindenki hallja és látja a történéseket.

- Ő nem engedelmeskedik, ezután többször megismétled a kérésed, mindenki előtt.

- Ismét nem engedelmeskedik, a kábítószer továbbra is az asztalodon van, ezért te kicsit távolabb ülsz a társaságtól, ezzel jelzed a helyzetet, hogy vársz, hátha elteszi.

- Egy óra így telik, majd váratlanul spontán rendőri ellenőrzés érkezik, (pl zaj miatt stb...), megtalálják a szert az asztalodon, mindenkit bevisznek.

- Ellened vádat emelnek kábszerrel való visszaélés miatt. (elköv. magatartás: "kábítószer tartás")

- A tanúk tisztességesen beszámolnak a történtekről, és az igazat mondják.


Milyen ítéletet hoznál magad ellen, ha a játék kedvéért a bíró is te lennél? Bűnös vagy, vagy ártatlan?



2019. júl. 26. 03:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

FONTOS törvény:

Az is pont ugyanannyira kábítószer tartásnak számít, ha a te házadban van valaki más kábítószere, és te ezt hagyod!!!


(tehát azok az érvek mindig hibásak, hogy "az nem is az enyém", ez senkit nem érdekel!)

2019. júl. 26. 03:36
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt válaszolod neki, hogy bejöhet, de nem veheti ki a szert a zsebéből, mert a te házadban olyan szer nem lehet."


Logika mar itt borul. Aztan meg a sajat hazadban arrebb mesz az asztaltol amin kabitoszer van?? Ez meg mesenek is rossz.

2019. júl. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy döntenék, hogy eleve nem engedném be a házamba az illetőt. Se drogostól, se anélkül, soha többé, ha már képes volt így jönni miközben tudta hogy nem tolerálom.
2019. júl. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked gondok vannak a fejedben.
2019. júl. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valóban bünteti a Büntető törvénykönyv, ha valaki kábítószert tart, azonban tartásnak az minősül, ha a kábítószer a te birtokodban van, te rendelkezel felette.


Attól, hogy vendégségbe megyek hozzád még nem veheted fel a telefonomat, nem nyúlhatsz bele a tárcámba, mert attól ezek a dolgok még az én birtokomban maradnak.


Ugyanígy, hiába ül a lakásodban a kábítószer tartója, sőt hiába teszi ki az asztalodra, attól még a bűncselekményt kizárólag ő valósítja meg, mert a cucc az övé.

2019. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bűnös. Tudott a drogról és beengedte a lakásába.

Ha az én lakásomba akar vki drogot, fegyvert behozni, akkor már az ajtón sem engedem be. Ha mégis bejön, akkor hívom a rendőrséget.

"Arrébb ül az asztalnál". Ne viccelj már! " Igen, bíró úr, láttam az 5 kiskorú prostituáltat a nappalimban, de arrébb álltam!"

2019. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ConnectCare


Az un. constructive possession elv ugyan angolul van megfogalmazva, de számos országban, ha jól tudom a legtöbb országban alkalmazzák az elvet, miszerint akkor is kábítószert tartasz, ha a területeden van, és hagyod, akkor is, ha nem a tiéd.


Két kritérium kell hozzá: - tudsz róla, és van lehetőséged és szándékod kontrollálni - "uralkodni" rajta


ebből következik, hogy ami más zsebében van, ahhoz nincs lehetőséged hozzáférni jogilag, mert nem nyúlhatsz más zsebébe. Tehát amit sokan írtak, hogy eleve nála volt a drog, azért én, mint ház tulajdonos nem felelnék, mert én nem férek hozzá, mivel a zsebében van. Onnantól felelek, ha közös helyre kipakolja, és én tudok róla.


A leírt esetben a főszereplő nem engedte meg a vendégnek, hogy kipakolja a cuccait a házában. Azt gondoltam, ez változtat az eseten.

2019. júl. 26. 17:00
 8/13 A kérdező kommentje:

Én sem gondolom, hogy az arrébb ülés bármin is változtat, csak teljes forgatókönyvet akartam írni, ami életszerű.

De azt gondoltam, hogy a kb. 16-szor megismételt "NEM" kifejezés jelent valamit jogilag.


Egyébként köszönöm a válaszokat. (Elismerem, hogy komoly gondok vannak a fejemben, de ettől most tekintsünk el légyszi)

2019. júl. 26. 17:04
 9/13 A kérdező kommentje:

Az előzőleg kiírt kérdésemnél is szélsőségesen megosztó válaszok érkeztek.

Ebből arra következtetek, hogy ez jogos kérdés, nem egyértelmű a válasz.

2019. júl. 26. 17:10
 10/13 ConnectCare ***** válasza:
100%

Született teljesen hasonló ügyben ítélet, olvasd el és minden tiszta lesz.


[link]

2019. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!