Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A 21. században hogy lehetsége...

A 21. században hogy lehetséges az, hogy a marihuána a legtöbb országban még illegális (mikörben az alkohol legális, a drogokat meg receptre kapjuk. )?

Figyelt kérdés

Csak egy normális indokot hallanék ezzel kapcsolatban már. Mert nem, az nem normális indok, hogy az “alkohol a kultúránk része”, illetve, hogy “nem kell még egy lapáttal rátenni az alkohol káros hatásaira”. Csak jelezni szeretném, hogy az alkohol egy erősen toxikus anyag, mely könnyedén nagyon erős fizikai függőséget okoz. Gondolom nem mell elmagyaráznom, hogy túladagolása milyen tünetekkel járhat, illetve, hogy mik a szociális hátrányai a társadalomra nézve. Valljuk be, az alkohol egy kőkemény drog, ha a fizikai leépülés mértékét vizsgáljuk átlagosan, én egy csoportba sorolnám bizonyos ópiátokkal, illetve metamfetamiin származékokkal.

A marihuána nyilván nem toxikus, nem okoz mérgezést, fizikai függést max annyira okoz, mint a kávé, számos gyógyhatása ismert, boldogságérzetet, bizsergést és étvágyat idéz elő agresszivitás, hányás és szédülés helyett. A kender egyszerűen egy gyógynövény, mely eufóriát is képes okozni, ezért rekrációs célokra is lehet használni.

Csak egy okot szeretnék hallani, egy racionális okot. Természetesen fel vagyok készülve arra, hogy megkapom a “drogos libsi” jelzőt és társait, de nem igazán izgat. Én csak egy racionális magyarázatot keresek arra, hogy a jog szerint én miért vagyok bűnöző, ha elszívok egy marihuanás cigarettát egy olyan világban, ahol legálisan kapok xanaxot meg rivotrillt receptre, illetve leihatom magam a sárgaföldig és agresszív idiótaként viselkedhetek - mert ez társadalmilag is sokkal elfogadottabb.



2019. jún. 22. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert a modern "jobboldal" ideológiája annyi, hogy a liberálisoknak és baloldaliaknak rossz legyen. Mérhetetlenül gyűlölnek minket, és akkor is keresztbe akarnak tenni, ha teljesen nyilvánvalóan orbitális baromság amit csinálnak. Lásd Trump, Brexit, USA fegyvertartás, melegházasság, marihuána, korrupció, stb. Ha a baloldaliaknak és liberálisoknak fáj, akkor ők támogatják. Legyen akármilyen hülyeség.
2019. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Drog ellen harc szent kötelességünk, azért mert még nem győztünk (cigaretta, alkohol, nyugatók), nem fogjuk feladni a harcot
2019. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Az az igazság, hogy a társadalom nem áll készen rá. Vannak egyik oldalon azok, akik be vannak tojva a fűtől. Mivel a rendszerváltás előtt nem igazán volt fű Magyarországon, így őket nem is hibáztatom. Tehát amíg Amerikában a 70 éves Joe bácsi képes tekerni egy vicces cigit Woodstock emlékére, de a 70 éves özvegy Nagy Jenőné Marika néniről ugyanez nem mondható el.



De a másik oldalon meg vannak olyanok mint a kérdező, aki szerint "ez csak egy gyógynövény". Pont ezt teszik a nagyivók és alkeszek (akikből sajnos rengeteg van Magyarországon), amikor azt mondják, hogy "a 60 fokos kerítésszaggató pálinkám az 100% gyümölcs, és orvosság minden betegségre". Ez nem felelősségtelejs hozzállás! (Mármint se az alkeszektől, se a kérdezőtől.)


Most minden érzelmünket félretéve ajánlom ezt a cikket a világ egyik legnívósabb orvosi lapjából. (Pörgess a végére a "conclusions" részhez).


[link]

2019. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Mert nem akarnak még egy drogot legalizálni. Van elég gond a többivel is.
2019. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3-nak köszönöm a normális választ, viszont 1-2 dologban nem értek egyet.

Például tisztában vagyok azzal, hogy lehet mértéktelenül, felelőtlenül fogyasztani a füvet, de ettől még gyógynövény marad. Internetezni, kávézni, étkezni is lehet felelőtlenül.

Lehet, hogy a társadalom nem áll készen rá, de ez csak a tudatlanságból fakad, és tudatlannak lenni nem mentség.

2019. jún. 22. 18:57
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#5 Kérdező


Arra gondoltam, hogy nem veszed figyelembe a marihuána káros hatásait (amiről az általam linkelt cikk szól).

2019. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Az évszázados alkohol lobbinak komoly riválisa lehetne és az előállítása forgalmazása,fogyasztásának korlatai,tesztelése sem tisztázottak.
2019. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Remélem tudod hogy a marihuána rákkeltő,felgyorsítja a szívverést, használata után pedig gyakori tünet a depresszió, álmosság, pánikroham és szorongás.Használata hosszútávon agyi rendellenességeket okoz, sterilizálhat. Terhes nőknél pedig a születendő gyermek nagyobb eséllyel lesz leukémiás és fogyatékos. Ez a kevéske ok szerintem épp elég arra hogy illegális maradjon a te gyógynövényed.
2019. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi a retek köze van ennek a századunkhoz?????
2019. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Még nem unod kiírni a hülye kérdéseket a drogról?

Olvasd vissza az előzőeket, mert abban már számtalanszor elmondtuk neked!

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9941..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__99..

2019. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!