Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két gyermeket egyedülnevelő...

Két gyermeket egyedülnevelő szülőt kötelezhetnek hogy a tankönyvek teljes árát kifizesse? Tavaly mindenhonnan elutasítottak, mert van munkahelyem. Használkönyvet sokan kaptak.

Figyelt kérdés
Autóm nincs,luxus dolgokra nem költök.Más akkor is kap.Miért?
2008. nov. 16. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Engem anyukám egyedül nevel!(van munkahelye) Ahhoz,hogy ingyen kapjam a tankönyvet, kellett gyermekvédelmi segélyt kapnia. Miután meghaladta a fizetése azt az összeget, amire az a segély jár, én sem kaptam ingyen.

Ennyit tudok! Pá

2008. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Egy ket gyermeket egyedul nevelo no lehet egy jol meno vallalkozo vagy mondjuk egy orvos is!

Az a lenyeg, hogy mennyi a csalad bevetele es ebbol hany szemely el. Megvan az az osszeg, amit hogyha 1 fillerrel is atlepsz, akkor nem kapsz segelyt, ingyenkonyvet...stb.

Ugyhogy attol hogy valaki egyedullalo meg nem jogositja fel az ingyenkonyvre.

2008. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Írj egy nyilatkozatot, hogy roma vagy. Akkor nem vizsgálnak semmit, és mindent ingyen fogsz kapni + közgyógy +ingyen utazás!
2008. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos ez így van.Ha olyan h..lye vagy,hogy képes vagy dolgozni,akkor nem jár neked semmi.Ebbe a mocskos országba csak a munkakerülőknek megy jól,akik munka nélkül is be mernek vállalni egy csomó gyereket.Na,azoknak is Te veszed a könyvet,illetve mi vesszük,akik dolgozunk.

Undorító egy ország ez.

2008. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Ismerősöméknél nagy ház, 2 autó, a gyereket beírták k(!)átrányos helyzetűnek, és kapja az ingyen juttatásokat. És még csak felül sem vizsgálják!
2008. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beírni hogy nem vállalkozó és nem orvos vagyok csak egy szakképzett ápoló és váltott műszakban dolgozok hogy a rezsit és a lakáshitelt kitudjam fizetni.Panell lakásban élek a két gyerekkel!1000 ft-tal több az egy főre eső jövedelmünk ezért nem kapok gyermekvédelmit!
2008. nov. 20. 08:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem baj!Ebben az országban az a lényeg hogy nem szabad becsületesnek lenni,nem szabad beírni mennyi a pontos jövedelem,mennyi a gyermektartási díj és főleg azt nem szabad nyilvánosságra hozni VAN _É MELLÉK JÖVEDELEM!ÉS PERSZE AMNÉZIÁRA HIVATKOZVA MEGNE EMLÍTSÉK HOGY AUTÓNK HÉTVÉGI HÁZUNUK HOBBI KERTÜNK VAN.TUTI megkapod a segélyeket és még utána sem néznek!!JA,és felejtsd el hogy van férjed és élettársad,csakis egyedül neveled a gyermekedet/gyermekeidet/
2008. dec. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!