Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérdés! Vajon jogos e 10 évre...

Kérdés! Vajon jogos e 10 évre visszamenőlegesen kővetelni a gyerektartást, és a végrehajtó iroda munkadíja, és a kővetelt összeg 8%. -a?

Figyelt kérdés
Segítségre, tanácsra volna szűkségem. A tőrténetem a kővetkező. Az első házasságomból születtet gyermek után,10. 000Ft-ot állapított meg a bíróság. Amit fízettem is 8 évig. Majd ahogy észrevettem, hogy nem a gyermekre lett fordítva ez az ősszeg, nyitottam egy számlát a kiskorú gyerekemnek, és oda utalgattam ezt az összeget havonta. Most hogy betöltötte a 19 évet, egy összegbe át lett utalva a (most már nagykorú) felnőt fiamnak. Igen ám, csak az anyuka, és közttem, volt egy szóbeli megállapódás, miszerint 2019 Szeptember 3. -ig kilesz fízetve ez az összeg. Csak hogy ezt az édesanya, nem várta meg, inkább elszaladt az Önálló bírósági végrehajtó irodába, és kérelmezte, hogy 10 évre visszamenőlegesen fízessem ki neki az 1.200. 000Ft. -t. Persze az végrehajtó egyből rárepült erre az ügyre, és most kővetelnek rajtam 135. 000. Ft-t. Kérdem én. Jogos ez a kővetelés? Tényleg ki kellene fízetnem a végrehajtót? Várom a mihamarabbi válaszokat!

#gyerektartás #munkadíj??
2019. szept. 29. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem fizettél gyerektartást. Igen, jogos, behajtható. És honnan is jött hogy nem a gyerekre lett fordítva az a pénz ami a kajája felére se elég havonta?
2019. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Aha, észrevetted. Mik voltak a jelei annak, hogy -szerinted- nem a gyerekre lett fordítva a pénz?
2019. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen jogos.

Attol még neked kötelességed fizetni.

Amúgy az a 10k semmit nem fedez kb.

2019. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
99%

Jogos. A gyermektartásdíj nem a gyereknek, hanem a gyerekre jár. Ha volt hol laknia, volt villany, futes, viz, volt ruhája, akkor rá lett fordítva.

Igen, ki kell fizetned a végrehajtót.

2019. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Persze a 10 ezer nem a gyerekre volt költve. Gondolom sose evett, nem fürdött , nem járt iskolába. Mert ha mégis akkor bőven rá volt költve! Jótanács: nem minden ö hosszú !
2019. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Öszintén szólva még így is nagyon olcsón megúsztad!.

Elöször is a havi 10ezer egy gyereknek kb egy heti kajára elég, szóval kizárt, hogy nem a gyerekre lett költve.

Másrészt ennek legalabb 3-4-szerese lett volna a jogos gyerektartás.

Harmadszor 10 évig nem fizettél semmit, annak ellenére, hogy erre kötelezve voltál.


Szerintem nem az elmaradt összeget, hanem annak többszöröség kellene fizetned most, nem pedig hözöngeni!

2019. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lapítanék a helyedben!! Ekkora baromsagot hogy 10e Ft nem a gyerekre lett költve! Vetted volna magadhoz ha szted 10e Ft értékben sem kapott kaját szted!
2019. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tíz évig az anyja tartotta el egyedül a kiskorú gyereket. Te semmivel nem járultál hozzá, még azzal a nevetségesen kevés 10000 forinttal sem, ami a gyerek szükségleteinek a felét sem fedezi. Jogosa behajtás.
2019. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!