Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok szerezni hatástalaní...

Hol tudok szerezni hatástalanított fegyverhez hatástalanítási igazolványt, papírokat?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Van egy hatástalanított puskám, ami igazából riasztóssá van átalakítva. Szóval dugózva, fúrva van az ütőszeg ép, pont azért hogy el tudja sütni a riasztópatront. Én úgy tudom, hogy ha a háztartásban tartom akkor nem kell hozzá engedély. Csak akkor ha ki akarom vinni utcára vagy rendezvényekre.

Viszont a jóképességű eladó nem adott róla papírokat vagy igazolványt, amiről korábban nem is tájékoztatott.

Jobban érezném magam ha lennének róla papírjaim, illetve netán ha el akarom adni akkor biztos hogy kelleni fog. Szóval hol tudom ezt megtenni? Rendőrségen?

Budapesstől elég távol lakom szóval a PKLV nem igazán jöhet szóba.


U.i.: az eladóval való e-mail beszélgetés le van mentve, le van fényképezve a biztonság kedvéért.

Előre is köszönöm!



2019. okt. 1. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig kizárólag csak a PKLV jöhet szóba.


Vadászboltok is szokták intézni, pénzért...de 99%, hogy elhajtanak, mert fosnak, hogy nem megfelelő a hatástalanítása.


ÉN, a helyedben be nem vinném/küldeném, mert sztár leszel a ReTekklub csatornán, mikor kimegy a TEK.


Már ezt a kérdést sem kellett volna kiírnod, mert olvassák! TÉNYLEG!

2019. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az miért nem jó döntés ha rákérdezek a rendőrségen?
2019. okt. 1. 21:06
 3/4 árokpart ***** válasza:
32%
Az égadta világon nincsen semmi baj vele ha riasztóvá van átalakítva. Vidd be a legközelebbi vadászboltba és azok elküldik neked a PKLV-hez, illetve ha balesetveszélyesnek tartja a bolt elküldi neked Budapestre a Steiner vagy a Frommer KFT-hez és ők a balesetveszélyes fődarabokat megjavítják, hogy megfelelően tudd használni a Magyarországon működő gáz és riasztópatronokkal. A TEK meg akikhez eddig kiment utólag mindig kiderült, hogy messze nem csak ártatlan fegyvergyűjtők voltak, hanem közük volt valamilyen szinten a szervezett bűnözés valamelyik ágához. A TEK-es kivonulást hosszas nyomozati munka előzi meg, nem elég, hogy pl. a szomszédből a Pista azt mondta, hogy a Lajosnak puskája van.
2019. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Vaterán tudsz szerezni ilyet, ha hajlandó vagy egy AMD65-re rááldozni 200000ft-t akkor van papírokat meg már leírták az előzők
2020. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!