Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad magánterületen állat...

Szabad magánterületen állat háton közlekedni még akkor is ha az állat nem egy hagyományosan közlekedés céljára használt állat?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel van az embernek egy dagadt disznója amely simán elbírja a hátán , akkor van joga arra hogy a saját területén annak a disznónak ( vagy bármilyen más embert a hátán elbíró de nem hagyományos módon közlekedésre használt ) a hátán közlekedni ?


Azért kérdezem mert már próbáltam utána járni az erre vonatkozó törvényeknek , de még ez idáig nem jártam sok sikerrel ...



2019. okt. 5. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyija busi.gyija röfi.


A rendőr ha az utcán malacon,vagy kutyám lovagolsz max feltesz a youtube ra meg megírja az index.

2019. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gugu Gabor ***** válasza:
szerintem inkább állatkínzás szempontjából lehet belekötni.
2019. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A KRESZ nem tiltja, más jogszabály meg nem szabályozza az állattal való haladást a közutakon, tehát szabad.

Viszont a KRESZ 1. számú függeléke szerint egy disznó hátán haladva vezetőnek minősülsz, és büntethető vagy, ha nem tartod be a szabályokat, pl. a disznóval áthajtasz a záróvonalon.

2019. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kutyalovaglós gyerek vidivel tele a jutub.
2019. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!