Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elköltenétek 3 év munkájával...

Elköltenétek 3 év munkájával megkeresett pénzetek 2/3-át egy autóra?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom, lett 3 millió forint megtakarításom, és szeretnék venni egy autót. Igazából van autóm, amivel eljutok A-ból B-be, jó is. Viszont úgy szeretném, ha nekem is szebb és jobb autóm lenne, mint talán sok már 23-24 éves fiúnak.

2019. aug. 24. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Három év alatt három milla? Mit melózol?
2019. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Én költöttem egy kertes ház árát is autóra, mert autómániás vagyok. A te pénzed, azt veszel, ami fontos neked.
2019. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

24 évesen???


Igen, elkölteném... aztán utána addig nem költenék kocsira amíg ház vagy lakás nem lesz...


Vedd meg de után azon legyél hogy 28 - 30 éves korodra valami kilátás legyen lakás ügyben

2019. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

a megtakarításod felénél sose költs többet kocsira.

igazából az első kocsimat is kevesebb mint egy évi megtakarításból vettem annak idején (fél milla). az kihúzta addig míg tudtam venni 8 év múlva egy zsír új kocsit a mostani kb egy évnyi megtakarításomból.

3 évnyi lóvét beleborítani egy használtautó lutriba szerintem elég kockázatos. ha a mostani kocsinak nem véres a torka, akkor hajtsd azt amíg megy.

2019. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az első autóm közel 40 éve került a birtokomba. Akkor én i sokat költöttem rá, mert használt autónak nem volt még piaca, újat kellett venni. Az ember befizette a zsét, aztán várt, míg sorra került...

Később azonban sohasem költöttem egy évnyi keresetnél többet autóra.

2019. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
milyen matek órára kell ez?
2019. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Én 6 havi keresetnél többet nem költenék autóra. Így még marad javításra is ha gond van.
2019. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
50%

Nem

Különösen akkor nem, ha már van amivel megoldható az A ból B be jutás.

De Te azt teszel vekw amit akarsz

(24 évesen en is vettem egy 2 éves motort 1 millióért, abban az időben ez egy panel lakás 1/3 ára volt, fiatalság-bolondság)

2019. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%

23 évesen én egy új autóval járok (5m). Azóta benne lakom, az értékvesztéstől csődbe mentem, a biztosítás és a CASCO 15 évi bruttó jövedelmem, a feleségem elhagyott és vitte gyerekeket is, és a sátánnak is eladtam a lelkem.

Nem.

1 éve megvan, ugyan annyit félre tudok tenni mint előtte, nem éhezem, nem lettem hajléktalan. És 10 évig biztos megtartom.

Amúgy egy élete van az embernek, ki kell használni a lehetőségeket, meg kell tenni amit meg akarunk (ésszerű keretek között persze).

2019. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én másfél millió forintnál többet nem adnék használt autóért bármennyire is patika állapotban van, vagy éppen új autó és megszorulás miatt adják el olcsóbban, nem venném meg többért, mert használt autóra úgy is kell költeni, bármi rejtett hibája lehet vagy elkopik benne valami, nem ismerjük még, bármi lehet. Ha többet adnék mint másfél millió akkor újat vennék szalonból szigorúan de ahhoz még spórolnék hozzá és olyan típust vennék amit már gyártanak egy ideje, egyes típushibáit kiküszöbölték stb... akkor úgy vennék új autót. Használtat attól függ milyet maximum másfélért vennék de inkább 1 millióért egy öregebbet, de azt is úgy ha jó állapotban van, és persze elvinném rögtön teljes átvizsgálásra, ha annyit mondanak rá hogy fékcsere, vezérlés csere olajcsere ilyen dolgok arra még ráköltenék hogy csinálják meg és akkor maximum gumi garnitúrát vennék hozzá télit meg nyárit attól függ épp milyen szezon van és a rajta lévőek milyenek. Én a saját autómat így vettem elején költöttem rá, de vigyázok rá, kisebb hibái voltak de a kötelező szervizeléseken kívül nem költöttem rá többet 30 ezernél egyéb problémákra.
2019. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!