Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kockázatos drága kocsit...

Nem kockázatos drága kocsit venni?

Figyelt kérdés

Sajnos a balesetek nem csak rajtunk múlnak, simán lehet más a hülye, és mégis mi is megszívjuk.


Arra gondolok a kérdéssel, hogy tegyük fel ráköltök 2-2,5 milliót egy kocsira, de mindig ott van a kisördög, bármi rossz történhet, és kárba megy az a sok, nehezen összegyűjtött pénz.


Bevállalnátok? Hogy vagy vele, mennyi tartalékodnak kell lenni, hogy bevállalj egy ilyen összeg elköltését?



2019. szept. 8. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

2-2,5 millióért használtat kapsz. Egy új kocsi közel 4 millió Ft.


Nem értem a kérdésedet igazából. Az igaz, hogy a 2 millió is sok pénz, de a drága autó fogalma nem ez.

Sajnos, igen bármikor beüthet a baj, de gondolj arra, hogy minél drágàbb a kocsi, az azzal biztonságosabb is, tehát nem érdemes sajnálni a pénzt rá.

2019. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem meg épp mindegy a kocsi értéke, ha valaki beléd jön oldalról, akkor az 1 meg a 6 milliós kocsi is ugyanúgy törik, és veszik a pénzed.
2019. szept. 8. 13:36
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

De kockázatos, de ez van, erre van a Casco, meg a KGFB, hogy a kockázatot mérsékelje.


Most költök 1 milliót egy 3 milliós autóra pont emiatt...

2019. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a biztosító fizeti, ha minden rendbe van.

Tehát, ha nem vagy hibás, akkor teríti.

2019. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük,hogy veszel 2 millióért egy autót és semmi baleset nem fog érni!!!

pl 5 év múlva amúgy is kárba fog menni jó adag ráköltött pénz.

Ez egy ilyen dolog , ha más volt a hibás látsz legalább egy kis pénzt, ha cascot is kötöttél akkor is látsz egy kis pénzt ha olyan történik.

Ha azt nézzük,hogy csak úgy pusztán szakad a szíj/lánc és istenesen átrendez ott mindent,hát akkor is kárba veszik a nehezen össze gyűjtött pénz mert vagy potom pénzért eladod vagy belenyomsz még egy jó adagot. Aztán akár azt is megemlíthetném,hogy reggelre nyoma veszik az autónak.

2019. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Lehet el vagyok tajolva de 2 millio miota draga egy kocsiert?

Ha eurora gondoltal elnezest, de forintban ez minden csak nem a draga kategoria

2019. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves 6. Nem tudom te hogy szerzed a pénzt, de én személy szerint nehezen teszek félre annyi pénzt. Arról nem is beszélve, hogy azt mind egy autóra költsem el. Ezért vagyok bizonytalan.
2019. szept. 8. 14:07
 8/18 anonim ***** válasza:
A drága auto az inkabb 15 millanal kezdődik, a 2 milla az egy tok atlag 10 éves autó ára
2019. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is azt mondom, hogy 2 millió ft sok pénz, persze. Évek munkája, atlagos fizetésből félre tenni, annyit.


De, az az autók szintjèn majdnem, hogy a minimum.

Az autózásra sokat kell költeni, sajnos ez egy ilyen műfaj.

2019. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ha innen nézzük, akkor minél fiatalabb egy autó, annál többet fizet a biztosító, mivel kárrendezésnél számol avultatást is, és ha azt mondja, hogy a 10 éves autód lökhárítója az újkori értékének csak a 30%-át érte, akkor csak annyit fog fizetni...egy 1-2 éves autónál meg lehet kifizeti a 80%-át.


így lehet van egy 700ezres autód, ami ha törik, kiszúrja a biztosító a szemedet egy 200ezres kárnál 50-60ezer Ft-tal, a többit meg rántsd elő zsebből a szervíznek. valószínűleg az ugyanúgy nem fog menni.


de aki a filléreket számolgatja, annak autó se nagyon való.

2019. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!