Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elköltözhetek 17 évesen?

Elköltözhetek 17 évesen?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a kapcsolatom anyámmal évek óta. Van egy mentális betegségem, amit semmibe vesz én nem bírom egyedül.

Apukám nagyon messze lakik, mamamék nem élnek így hozzájuk nem tudok költözni.

Családnak van egy régi jó barátja ő segítene mindenben, de viszont nem rokon így nem tudom, hogy mennyire lehetne. Anyukámmal se beszéltem róla, el se merem mondani, hogy elszeretnék költözni.



2019. okt. 9. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a 18. születésnapodig várnod kell ezzel. Utána oda mész, ahova akarsz.
2019. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van.
2019. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha régi jó barátja a családnak, akkor miért ne menne bele az anyukád? De ha nem is beszélsz vele, akkor tényleg meg kell várnod a 18. születésnapodat... Viszont ha nem beszélsz vele, az egyben azt is jelenti, hogy annyira azért nem is akarsz elköltözni...
2019. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Na és miből tervezel megélni ha elköltözöl, vagy a család barátja majd eltart?
2019. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom de 18 éves korod előtt nem lehet.
2019. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem.
2019. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán elköltözhet, ha a szülei beleegyeznek.
2019. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%
Én is hasonló cipőben jártam 17 évesen. Szüleim elváltak, anyukámmal és hugommal éltem, rengeteg konfliktus közepette, apukám szintén messze. Nem tudtam hova költözni. Egy fősulis barátommal kitaláltuk, hogy elmegyünk külföldre. Viszont mindketten be akartuk még fejezni a sulit - ő a fősulit, én a középsulit. Nyáron elmentünk dolgozni, hogy legyen pénzünk repjegyre, szállásra, étkezésre. Nyár végén lefoglaltuk a repjegyet, szállást, suliban az utolsó évet befejeztük, nyelvet tanultunk. Majd mindezek után, immár 18 évesen, egy hónappal az utazás előtt bejelentettem otthon, hogy elköltözök. Néma csend volt - tudták, hogy most már egyedül döntök. Meglepő módon ez mindenkiből egy jóindulatú féltést váltott ki, és elkezdtek támogatni a külföldre menésben. Elmentem külföldre, megtanultam eltartani magam, és ott maradtam 7 évig. Mikor független fiatal felnőttként visszajöttem, akkor kezdett el jó irányba változni a családommal való kapcsolatom.
2019. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!