Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözhetek az édesanyámtól...

Elköltözhetek az édesanyámtól ilyen esetben 17 évesen? Van nálunk is nagykorúsítás.

Figyelt kérdés
Nővéremmel laknék, ő 20 éves. Tanul, van diákmunkája és kapja az árvaságit, ahogy én is. Meg tudnánk élni, ha én is kérhetném saját számlára. Nem bírok már itthon élni, minden előírnak. Nővérem is rögtön elment 18 évesen, mégsem veszi észre sem édesanyám, sem a nevelőapám azt, hogy nem jól csinálnak valamit. Alapvetően nincs bennük rossz szándék, de nagyon szigorúak, nem mehetek sehová, nem lehet barátom. Minden percemmel el kell számolni. Nagyon konzervatívak, vallásosak, és nem veszik észre, hogy mennyire nem vagyok én is, mennyire nem volt ilyen nővérem. Ránk erőltettek kezdetektől fogva mindent, csak az jó amit ők gondolnak. Ha én máshogy látom, azért van mert fiatal vagyok, de majd belátom. Még 10 hónap van a 18. szülinapomig, de már utálok itthon lenni, félek, hogy őket is megutálom, pedig nem akarom. Csak egy kis szabadságot. Nővérem is rendes, normális, értelmes lány. Szerintem én is. Meg tudnánk oldani. Keressek fel valami családsegítőt vagy ügyvédet, van értelme?

2012. nov. 20. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha férjhez mennél, akkor lennél nagykorúsítva. Én azt mondom, ha nem alkoholisták, vernek, terrorizálnak stb...akkor érdemes kivárnod azt a tíz hónapot. Nem kell, hogy összevesszetek végérvényesen.
2012. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs. Egyrészt, mivel alapvetően nem bántanak, nem éheztetnek, nem vernek stb.. így konkrét ok nincs a költözésre-mert a szigor nem az.


Másrészt mire lezajlana az egész procedura, addig betöltenéd a 18-at úgyhogy ha tényleg ezt akarjátok, akkor szerintem húzd még ki egy kicsit.

2012. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 18. éves korodig anyukádék rendőrséggel haza hozathatnak, mert kiskorú vagy.

Tanulj jól aztán jövőre érettségi után menny az ország másik végébe egyetemre és kollégiumba.

2012. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A felsorolt indokaid nem elegendőek ahhoz, hogy hivatalosan önállósítsd magadat, ami azt jelenti, hogy a megélhetésedhez szükséges árvaellátást sem fogod megkapni, hanem továbbra is anyukád kapja. A te eseted a gyámhivatalhoz tartozik, de nem valószínű, hogy ők ezekkel az indokokkal támogatnák az elképzelésed. Azt a 10 hónapot már majd csak kibírod valahogy.
2012. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid semmi rosszat nem tesznek veled. Oké, szigorúak, de ez nem ok arra hogy a gyámügyesekhez rohanj segítségért. Ez nem indokolja a költözésedet.

A nővéred nem keresőképes, így hozzá nem költözhetsz hivatalos úton. Ha a szüleid engedik akkor odaköltözhetsz, de ha nem akkor ki kell várnod míg betöltöd a 18 évedet. A családsegítő és az ügyvéd is nem értene meg téged, hiszen a mai világban még jó pont is ha a szülő szorosan fogja a gyermekét.. Szóval várj 10 hónapot..

2012. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is.

De ha betöltöm a 18-at akkor kérhetem, hogy az árvaságit én kapjam ugye, attól még hogy akkor is középiskolás leszek, még most vagyok harmadikos.

2012. nov. 20. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindenáron menekülni!! Várd ki a suli befejezését.
2012. nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem szükséges megvárni, hogy befejezzem, az még majdnem kétszer annyi mint amit a születésnapomig várni kell. Amint lehet elmegyek. Biztos nagyon fog fájni, látom, hogy a nővéremnek is fáj, hogy megromlott a kapcsolata az anyukánkkal, de sokkal boldogabb is. Szerencsére van ő nekem, ő a legfontosabb, már gyerekkorunkban is vele tudtuk csak megérteni egymást. Amint lehet hozzá költözök.
2012. nov. 20. 19:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól amíg nappalin tanulsz, te kapod az árvaságit, 23éves korodig. várd ki a 10 hónapot, csináltass bankkártyát és persze be kell majd menned a nyugdíjfolyósítóhoz, iskolalátogatásival(frissel) személyivel és biztos ami biztos vinném a halotti anyakönyvi kivonatot.
2012. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Persze, ahogy írták az árvaságit te kapod ha elköltözöl.

Addig is vállalj diákmunkát önállósítsd magad, tégy félre amennyit tudsz.

Nagy segítség lenne a nővérednek is, ha már oda költözöl.

AMúgy is valószínű kell szerezni pár cuccot majd.

Pl. van ott plusz ágy számodra is? Jobb lenne a nővérednek is ha nem a saját pénzéből kén összekaparni :)

2012. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!