Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki betegen, a táppénzes papíron megjelölt időponton kívül megy el otthonról bevásárolni, és rajtakapják?

Figyelt kérdés

Tehát ha tényleg beteg az illető. Ha jól tudom, táppénz alatt hivatalosan délelőtt 10 és 12 között lehet elhagyni a lakást, kizárólag vásárlási vagy gyógyszerkiváltási céllal. De mi van akkor, ha valaki ezen kívül mozdul ki? És mondjuk meglátja a főnöke vagy valamelyik kollégája? Vagy a házhoz kiküldött munkaügyi felülvizsgálóorvos nem találja otthon? Akkor ez csalásnak minősül, és megbüntetik valamiképp?

Nem trollkérdés, tényleg kíváncsi vagyok rá!


2019. okt. 13. 16:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam nem rég, amikor halálomon voltam itthon.

De úgy voltam vele, hogy letojom. Ha beteg vagyok, az látszik rajtam, tehát nem kell senkinek se hazudni. Meg szerintem ha tényleg csak azon kapnak, hogy félhullán kaját vásárolsz magadnak, mert nincs más aki megtenné neked, akkor aligha fognak csesztetni érte. És ha mondjuk pont 10 és 12 között jön rád a cifra, vagy a 40 fokos láz, ami meggátol abban, hogy elmenj a boltba/gyógyszerért? Akkor persze, hogy az ember akkor megy majd, amikor van rá ereje.

Szóval szerintem nem bántanák az embert ezért. Ha partizni megy, vagy moziba az már megint másik kérdés. De egy sima bolt vagy gyógyszertár?

2019. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Ez komoly?! :D Nem is tudtam, hogy van ilyen.

Ha beteg vagyok, akkor délig biztosan alszom. Persze, miután a gyereket elvittem reggel oviba, hogy tudjak otthon nyugiban pihenni.

2019. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
1: Apropó filmnézés! Valamelyik másik kérdésnél olvastam régebben, hogy valaki otthon, betegen, filmet nézett és megosztotta Facebookon. Meglátták a kollégák, beköpték, és a főnök a munkába álláskor beszólt neki, hogy marhára beteg lehetett, ha filmet nézett. Ez röhej a köbön. Miért ne nézhetne filmet, olvashatna könyvet, hallgathatna zenét, vagy játszhatna game-mel? Mit kellene csinálnia? Táppénz alatt végig csak aludjon, és ha ébren van, akkor csak a plafont bámulja?
2019. okt. 13. 16:42
 4/38 anonim ***** válasza:
84%

Ahhoz már tényleg senkinek semmi köze, hogy otthon ki mit csinál.

Viszont ha valaki magamutogatósat játszik még betegen is, az meg ne lepődjön meg.

2019. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
4: Más dolog megosztani azt, hogy épp egy bizonyos filmet nézel (otthon, nem moziban!), és megint más azt, hogy nagybetegen a csajoddal kirándulsz, vagy a haverokkal kocsmázol. Ne vegyük már egy kalap alá a kettőt!
2019. okt. 13. 16:52
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Amint valami kikerül az ember magánéletéből valami a nagyérdemű elé, másoknak lesz róla véleménye. Ezt el kell fogadni.

Ha nem szeretne valaki véleményt, akkor meg ne ossza meg. Ez ennyire egyszerű. Teljesen mindegy, miről van szó.


De elvileg nem ez a téma most.

2019. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
6: A témához tartozik. Belekötni abba, hogy betegen otthon hobbitevékenységet végzek vagy abba, hogy a megjelölt időperióduson kívül megyek el bevásárolni, nagyjából egykutya.
2019. okt. 13. 17:00
 8/38 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal, ha én megosztom facen, hogy épp nézek egy bizonyos filmet, akkor az ismerősöktől a filmről várok véleményeket (esetleg érdeklődést, hogy nekem hogy tetszett), és nem arról, hogy szerintük helyes-e, hogy nézem.
2019. okt. 13. 17:08
 9/38 anonim ***** válasza:

Nincs már olyan, hogy munkaügyi felülvizsgálóorvos; már elég régóta. Én azt mondanám a kollégának, akivel összefutok, hogy már jól vagyok, csak még ki vagyok írva. Erről nem én döntök, hanem a háziorvos.

A büntetése az, hogy abban a hónapban kevesebb lesz a fizetésed, mert feleslegesen táppénzen voltál.

2019. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
9: A kérdësem nem felesleges táppénzről szól, hanem jogos táppénz alatti kimozdulásról, ami a megjelölt intervallumon kívül esik.
2019. okt. 13. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!