Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnék nevet változtatni?

Hogyan tudnék nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Régi családi nevem felvételéről van szó.Nem tudom,hol kell ezt intézni.Tehát mit csináljak?Holnap sétáljak be kérelemmel az Önkormányzathoz vagy mi?Valaki aki ért hozzá,leírná ennek a menetét?Én nem vagyok képben a dologgal.

2019. okt. 16. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De a kormányablak jobb ötlet lenne... ha működne.

2019. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kormányablak.


Helyi anyakönyv vezetőhöz menj. Önkormányzat. Nézd meg kell-e időpontot foglalni névváltoztatásra, akár neten is.


Legjobb ha felhívod őket telefonon, és elmondod a konkrét szitut, adott település honlapján biztos megvan akár egy központi szám is. Miről mire változtatnál nevet. Pl.: Viselted a nevet, de házasság folytán más lett stb.



Elvileg kell:

Érvényes személyi igazolvány, lakcímkártya.

Ha van akkor születési kivonatot. Házasságit, ha ha elváltál és ennek köze van ehhez.

Plusz majd a postáról kell majd 3.000 Ft-os illetékbélyeg, de ez lehet 10.000 Ft is.


A névváltoztatás módjától függ, ami miatt lehet 1 óra, de 2-3 hónap is, ha feletteshez kell küldeni a kérelmet.

2019. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2020. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül nem változtattam meg.Érettségi,vizsgák miatt bonyolult lett volna a dolog.
2020. júl. 9. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!