Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kettos allampolgarnak meg...

Kettos allampolgarnak meg kell valtoztatni a magyar papirjain a nevet, ha masik allampolgarsaga soran nevet valtoztatott, de egyebkent nem el Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Az irasmodnal akkor mar elfogadnak kulfoldit vagy akkor is csak magyar irasmod szerint lehet bejegyeztetni?
2010. aug. 12. 02:00
 1/5 anonim válasza:

Függ a másik államtól.

Mert vannak országok ahol le kell adni a magyar állampogárságot, h felvehesd a másikat.

Am ha megváltozik a neved akkor nyilván új papírokat kell csináltatni.

2010. aug. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan orszag, ahol engedik a kettos allampolgarsagot. En igazabol arra lennek kivancsi, hogy mivel itt a nevem nem magyarul lesz, a magyar irataimban magyar bejegyzessel kell-e kernem? Azert kerdezem, mert mar egyszer megjartam, hogy magyar allampolgar kulfoldi irasmod szerinti nevet nem jegyeztethet be. A kettos allampolgar sem?
2010. aug. 12. 04:41
 3/5 anonim ***** válasza:
A tesómnak az útlevelében való írásmódot vették alapul, és a betűket megfosztották az általuk nem ismert szerb ékezetektől, s így lett a Pastyikból Pascik. Mivel ő ragaszkodott a Pastyik vezetéknévhez, kérvényt kellett benyújtania a névváltoztatásról(!), ami persze megintcsak egy jó kis illeték befizetését is jelentette.
2010. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is igy volt, de nem fogadtak el, mert magyar allampolgar voltam siman (akkor nem tudtam es nem tajekoztattak, hogy ez nem lehetseges).
2010. aug. 12. 14:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazabol en nem akarom kulfoldi bejegyzessel kervenyezni, ha nem lehet. Ezt szeretnem megtudni...hogy lehet-e vagy sem.
2010. aug. 12. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!