Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon a nevet lehet...

Magyarországon a nevet lehet "külföldiesíteni"? Külföldön miként lehet nevet változtatni?

Figyelt kérdés

Külföldre költözöm, de a vezeték és keresztnevem kb kimondhatatlan. Ügyintézés, kb mindenhol min. duplaannyi idő emiatt, plusz 854256 alkalommal el kell ismételnem mindig.


A saját nevemet szeretném az adott országban megfelelőre "átfordíttatni." ( kovács jános->>john smith módon, csak nem angol nyelvterület)


Ilyenre van lehetőség valahogy?


2018. jún. 22. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljes nevvaltoztatasra van lehetoseged, de csak az adott orszagban, es nyilvan ottani allampolgarkent (majd ha megkapod). Magyar allampolgarkent nem valtoztathatod a nevedet kulfoldi irasmodra vagy idegen, Magyarorszagon nem elfogadott nevvaltozatra.
2018. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olyan helyen dolgozom ahol szükség van felírni az ügyfelek nevét. Amit én eddig tapasztaltam, hogy akinek bonyolultabb a neve vagy külföldi de M.O. -n él ők egytől egyig névjegykártyát előveszik és oda adják, én meg arról leírom. Aki magán személy annak csak a neve esetleg telefonszáma szerepel ezen a kártyán. Szerintem ez nagyon egyszerű, megkönnyíti az egész kellemetlen helyzetet. Persze nem mindenki gondolja így. Jó ha 10 bonyolult nevűből 3.
2018. jún. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!