Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az utcán valaki megpofoz...

Ha az utcán valaki megpofoz azt feljelenthetem vagy csak kinevetnének?

Figyelt kérdés
2019. okt. 23. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

fel

mivel jogod van a testi épségedhez

egy pofon 8 napon belül gyógyul ugyan de könnyű testi sértésnek minősül

azt viszont nem hinném h a rendőrök nyomoznának, csak felvennék a jegyzőkönyvet, mondanák hogy értesítenek oszt annyi, többet nem hallasz felőlük

2019. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki nyilvános helyen eröszakosan viselkedik(a pofon eröszekos viselkedés) az garázdaságot követ el, ami 3 évig terjedően büntethető.

simán feljelentheted, nem fognak kinevetni.


Persze ha te gyerek vagy még és egy másik gyerek pofozott meg akkor a fent írtak nem igen helytállóak:)

2019. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én 16 éves vagyok és az egyik gyorséttermi felnőtt dolgozó nagyon ocsmányul beszélt velem és az előttem levőkkel is(plusz a rendelésemet is elrontotta de azt már elengedtem) és mikor mentem el mondtam neki hogy ha ennyire nem birja ezt mi a fszert dolgozik itt és utánam kiabalt hogy annak örüljek hogy most munkába van legközelebb ha meglát felpofoz. Csak azt nem értem hogy ő beszélhet velem ugy mint a kutyával nekem egy rossz szavam sem lehet na mindegy köszi a válaszokat
2019. okt. 23. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Vásárlók könyve ill az ügyfélsolgálat
2019. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!