Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik az érvényes munkaszerző...

Melyik az érvényes munkaszerződés akkor, ha a régi nincs érvényben 3 éve, de alá van írva, az új nincs aláírva, de sajnos a gyakorlatban érvényben van?

Figyelt kérdés

Röviden írom le amennyire lehet.

Határozatlan teljes munkaidős szerződéssel dolgoztam fix bérrel 2016-ig.

Majd akkor 16ban az orrom alá dugtak egy új szerződést: csökkentett munkaidő, csökkentett bér. Írjam alá vagy kirúgnak.

Nem írtam alá. Nem rúgtak ki.

Viszont mivel a cég valóban elkezdte csak a csökkentett bért fizetni nekem (hiába nem írtam alá) így én is elkezdtem a csökkentett időben bejárni.

Így az a faramuci helyzet állt elő (még 16ban és azóta is) hogy bár nem írtam alá semmit, mégis a bér és a munkaidő is beállt az új alá nem írt szerződés szerinti értékre. Ők nem fizettek annyit én meg nem jártam be annyit. (Utalva fizet a cég!)


De az „új“ szerződés továbbra is aláíratlan, noha eltelt 3 év azóta.

Ami alá van írva, az a régi határozatlan teljes munkaidős és béres szerződésem.


A helyzet: egy bírósági ügy miatt (nem emiatt...) be kell mutatnia a munkáltatómnak a bíróság előtt az én érvényes munkaszerződésem.

Mit mutathat be a cég ebben az esetben?

Azt a régi szerződést ami alá van írva de ami igazolhatóan 3 éve nem teljesül? Utalva fizet a cég evidensen látható hogy nem fizeti ki a régi szerződés szerinti bért.


Vagy azt az újat mutathatja be ami ugyan teljesül gyakorlati okokból, de nincs aláírva? 3 év alatt sem?


(azt meg le se írom, mi van akkor ha odahamisította az aláírásom az újra, mintha aláírtam volna, mert az már átváltana akkor büntetőügyre...)


Jogászok? Erre valaki?


2019. okt. 25. 12:59
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

" Legfeljebb a bíró az ítélethirdetéskor megemlíti, hogy ezt a dolgot rendezni kell."


És akkor mégis mi lesz az ítéletben? A bíró nem mondhat olyat hogy "rendezni kell" hanem tételesen és konkrétan meg kell mondania melyik fél mit tegyen

2019. okt. 28. 17:41
 22/25 anonim ***** válasza:

A bíró csak abban az ügyben hozhat ítéletet, ami a per tárgya.

Nem írtad ugyan le, hogy miről szól az egész ügy, de nekem úgy jött le a leírásodból, hogy nem a te munkaszerződésed körül forog, ez csak úgy mellékesen kapcsolódik. Ha pedig nem a munkaszerződésed a per tárgya, akkor amennyiben kiderül is, hogy jogot sértett a cég veled szemben, akkor a bíró nem tehet semmit ebben az ügyben, mert nem erről szól az ügy. Csak annyit tehet, hogy elmondja a magánvéleményét az egészről, máshoz nincs joga.

2019. okt. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

ember te magadnál vagy? vagy szórakozol?

A bírónak nincs olyan hogy magánvéleménye.... a bíróságon nincs. Ott nincs vélemény, ott csak ítélet van.


És nem tehet semmit a bíróság? És akkor én tágra nyílt szemmel megkérdem hogy ha ő nem tehet semmit AKKOR KI TEHET??

csak halkan jelzem hogy a bíróságnak joga van a cég kényszertörlését is elrendelni. Akár. Adószám megszüntet, engedély visszavon.

És akkor game over van.

2019. okt. 29. 10:08
 24/25 A kérdező kommentje:

"mert nem erről szól az ügy. "



Akkor miről szól az ügy? Hm? Ha nem erről akkor miről ? Hm?

2019. okt. 29. 10:09
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát ez az, amit még most se árultál el.

De az elején te magad írtad:

"egy bírósági ügy miatt (nem emiatt...) be kell mutatnia a munkáltatómnak a bíróság előtt az én érvényes munkaszerződésem"

Azaz, vagy valótlan dolgot állítottál, vagy nem a te munkaszerződésedről szól az ügy. Nekem csak annyi információm van a dologról, amit itt elcsepegtetsz. Nyilván, ha részletesen elmondanád, miről van szó, akkor nekem is pontosabb képem lenne az ügyről.

Azt pedig hidd el nekem, hogy a bíró csakis és kizárólag abban az ügyben tud határozatot hozni, amivel kapcsolatban a pert megindították. A mellékesen tudomására jutott dolgokban nem hoz, és nem is hozhat határozatot. De magánvéleményt elmondhat, és ez megszokott dolog, hogy az ítélethirdetéskor (vagy előbb) el is mondanak ilyesmit, ha szorosan kapcsolódik a vizsgált ügyhöz.

Tegyük fel, hogy egy gyerektartási per miatt kell bemutatni a munkaszerződésedet. Akkor a bíró kizárólag a gyerektartási díj összegét meg a láthatási időket fogja határozatba foglalni, a céged és közted lévő vitát még érintőlegesen se említi meg. De ettől függetlenül, azt a cég képviselőjének el fogja mondani, hogy így nem okés a dolog, lépniük kell valamit, ha nem akarnak büntetést kapni.

Na mármost, lehet, hogy egy egészen másfajta ügyről van szó, de hát ezt én ugyan honnan tudhatnám, ha nem írod le?

2019. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!