Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érvényes-e a (határozott...

Érvényes-e a (határozott idejű) munkaszerződés, ha nincs rajta a munkavégzés pontos ideje?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződés kötöttek velem 4 napra, de egyéb okokból nem tudtam bemenni a második napomra, viszont a főnök bírósággal fenyeget. Azonban a szerződésen munkavégzés idejének ez szerepel: 2012 (év) 11 12 13 14. Tehát nincs hónap írva. Érvényes így ez a szerződés?

2012. ápr. 12. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Érvényes.Mivelaláírtadés az első napon bent is voltál jogilag feltételezhető, hogy tisztában voltál a szerződés hatályával, az csak adminisztrációs hiba folytán hiányzik a szerződésről. Ha a főnök perel, akkor nyerni is fog.

Ha az első nap nem mentél volna be,akkor más lenne a helyzet

2012. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Az más kérdés, hogy 12000 Ft miatt megy-e pereskedni az arc... véleményem szerint nem. Szerintetek?
2012. ápr. 12. 10:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert így jelen állás szerint akkor én szerződés-szegést követtem el.
2012. ápr. 12. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:
biztos irat egy ügyvédi felszólítást...nem tudommirőlvan szó,rád tud-e verni elmaradt hasznot, piaci hátrányt
2012. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lcps ***** válasza:

Nem ilyen fehér vagy fekete ez a dolog.

Határozott munkaszerződés mint munkaviszony vagy mint megbizási szerződés?

Amenyiben munkaviszony, ebben az esetben élhetsz a felmondási jogoddal.

Vagyis te állitod, hogy közös megegyezés alapján nem mentél a második napon, amit szóban beszéltetek meg.

Megbizási szerződés esetén pedig a Ptk az irányadó jogszabály.

Amenyiben ki volt kötve a munkavégzésre, az idő, a teljesités mennyisége, annak elmaradásának, retorziói, akkor valóban megnyerheti a pert.

De itt, ebben az esetben, hivatkozhatsz a szerződés hiányosságára amelynek meg kell neveznie a helyszint, milyen munkára jött létre a megbízás, milyen minőségben és mennyiségben kell elvégezni az adott idővallumon belül.

Vagyis nem kell minden nap munkába menned, ha kevesebb idő alatt is eltudod végezni a szerződött feladatot.

-Amenyiben mint főnök tesz feljelentést, ekkor kell hivatkoznod, hogy megállapodásotok, nem munkaviszonyról szól így mellérendeltségi viszony áll fent.

Ezek után ő nem engedett az adott területre elvégezni a munkát.

Illetve ebben az esetben nem vagy köteles magad végezni a munkát, álltalad megbizott személy is elvégezheti.

-Szóval fel a fejjel.

Nem ismerem a szerződéseteket de van kiskapu.

Nem szokták ügyvéddel iratni ezeket a szerződéseket.

Ha feljelent azonnal követeld az egy napra járó béredet vagy teljesités alapján követeléseidet.

2012. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ez egy határozatlan idejű munkaszerződés, mivel határozott idejű esetén fontos feltétel, hogy a munkavégzés ideje, lejárta egyértelműen derüljön ki a szerződésből. És mivel itt nem derül ki, így a munkaszerződés érvényes ugyan, de határozatlan idejű.
2017. febr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!