Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha hétfőn igényelnék...

Hogyha hétfőn igényelnék munkanélküli segélyt, de pont hétfőn állnék munkába, ezt megtehetem, vagy így már nem?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja vagyok munka nélkül, hallottam mástól, hogy lehet igényelni munkanélkülit, eldöntöttem, hogy hétfőn elmegyek elintézem (a lakbér kifizetése miatt lenne fontos számomra ez a kérdés!), viszont pont ma hívtak telefonon, hogy hétfőtől mehetek dolgozni.

2019. okt. 25. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kis naív!


Regisztrált álláskereső vagy?

Van az elmúlt 5 évben legalább 365 nap munkaviszonyod?


Ha ezek megvannak, akkor az eddigi munkaviszonyod szerinti összeget kapnál, ami általában 20-40.000 forint közötti összeg.


A pénzt Ft/napban számolják a határozatban megadott időtartamig (max 3 hónap), tehát annyiszor x-forintot kapsz, ahány napig folyósítják.

Ha ez idő alatt munkaviszonyt létesítesz azt azonnal be kell jelenteni, és csak annyi napra fogod kapni, ahány napig nem volt munkád!


Tehát a kérdésedre a válasz:NEM!

2019. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem naiv, csak fiatal, és új vagyok a munka világában, de egyébként megvan a 365 nap, igen.

De akkor ez elúszott. :(

Köszönöm a választ.

2019. okt. 25. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hétfőn már lesz munkád - azaz dolgozol - akkor mégis mikor és hogyan mennél be munkanélküli segélyért?

Hogy gondoltad? bemész reggel a céghez, felvesznek, majd utána beugrasz a hivatalba bejelented hogy munkanélküli vagy?

2019. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem! Amint lesz munkád szólni kell, különben ha észreveszik jön a bünti.
2019. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fel nem foghatom hogy gondoltad ezt.
2019. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Egy alternatív megoldás:


Vázolod a leendő főnöködnek a sztorit, és kéred hogy az első időszakban napi lejelentéssel alkalmazzon. (nem fog meglepődni)


Azt végezhetsz segély mellett.

2019. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező

Nem kell szemérmeskedni, itt nyíltan is fenyegetőzhetsz, nem szükséges privátban írkálnod.

Ha már bunkó vagy akkor tedd azt mások előtt nyíltan, hogy mások is lássák mivel hálálod meg azt ha valaki elolvassa a kérdésedet!

2019. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!