Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abszolvált egyetemistaként -...

Abszolvált egyetemistaként - még nincs diplomám, de minden tárgyam teljesítve ezért már megszűnt a diák és az egyetemi jogviszony - minek számítok? Munkanélkülinek? És ha igen, akkor jogosult vagyok-e valami támogatásra?

Figyelt kérdés
Nyáron abszolváltam (minden tárgyam meglett) viszont az államvizsga, szakdoga hivatalosan még hátravan így nincs diplomám. Viszont az abszolválás miatt már se diákom, se hallgatói jogviszonyom nincs és ezért gyakornokként sem tudok egy cégnél se dolgozni. Emiatt decembertől tb-t kell fizetnem, de azt se tudom, hogy azt kipostázzák-e vagy nekem kell utánajárni. És így jelenleg munkanélkülinek, pályakezdőnek vagy minek számítok? Jogosult vagyok valami támogatásra (pl. munkanélküli segély)? Édesanyám krónikus beteg lett az elmúlt fél évben így szüneteltetnem kellett a tanulmányaimat, de mivel minden tárgyam meglett és a szakdogát (ami még nincs kész) megelőlegezte nekem a tanár, így nem kerültem át fizetősre, hanem abszolvált státuszba kerültem vagyis elvileg x évem van letenni még az államvizsgát. Tudnátok erre mondani valami precedenst?

2019. okt. 29. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A hivatalos státusz egyetemet végzett, nem diplomás állampolgár. Hogy ezzel mit tudsz kezdeni, az gyakorlati probléma. Munkanélküli akkor leszel, ha regisztrálsz a megfelelő helyen (a többi tennivalót ott tudod meg). Munkahely keresése manapság egyéni dolog. A TB-t pedig a Fiumei úton érdemes megkérdezni.
2019. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" Viszont az abszolválás miatt már se diákom, se hallgatói jogviszonyom nincs és ezért gyakornokként sem tudok egy cégnél se dolgozni."

rengetegen dolgoznak ebben az országban diploma nélkül, te is meg tudod oldani.

csak nem abban a beosztásban és munkakörben, amiben a diplomáddal dolgoznál.

Ha olyan a szakmád akkor úgy is találhatsz állást hogy majdnem akkora fizetéssel vesznek fel a munkára és abban amire alkalmassá tesz majd a diplomád - aztán a diplomád megszerzésével emelik a fizetésedet, besorolásodat, egyebedet. Ha nem hiányszakmában van a diplomád, akkor marad a régi bevált módszer, amíg le nem diplomázol, addig másféle munkát kell vállalni.

A munkanélküli segélynek előfeltételei vannak, hogy legyen már megtörtént járulék fizetésed 360 napon keresztül. Vagyis hogy dolgozzál már jó ideje előtte. Ráadásul csak 90 napig jár.

[link]

Neked nem erre van szükséged, hanem egy köztes munkaviszonyra. Elmehetsz nyugodtan árufeltöltőnek vagy bármiféle olyan munkára ami viszonylag rugalmas, hogy tudj mellette a diplomáddal is foglalkozni, de legyen TB befizetésed.

A TB- neked kell intézned és fizetned. Egyszer kell bemenned miatta az adóhivatalhoz és ott adnak csekkeket amikkel neked kell majd fizetned.

[link]

Ne várj otthon a dolgokra mert most már felnőtt vagy és neked kell intézned mindent! Keress egy állást addig amíg meg nem lesz a diplomád! Ha a szakmád jó, akkor próbálkozhatsz diploma nélkül is, jelezve hogy mindjárt megszerzed - nekem közeli rokonom dolgozott így már egyetemista korában, pedig akkor még évekre volt hogy diplomája legyen. Mégis felvették, a diploma megszerzéséig rugalmas munkaidővel és kevesebb bérrel, de azóta is annál a cégnél dolgozik, diplomásként, már vezetői pozícióban.

Amíg ez nem jön össze addig az önkormányzatoz menj be otthon és kérvényezd hogy rászorultsági alapon fizessék ki a TB-det. Egyik barátunknak egy éven keresztül fizette a TB-jét a helyi önkormányzat, mert a gyerekei mellett nem tudott munkát találni és a családnak kevés volt a jövedelme.

2019. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Közmunkás palántának számítol.
2019. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha a szakmád jó, akkor próbálkozhatsz diploma nélkül is, jelezve hogy mindjárt megszerzed - nekem közeli rokonom dolgozott így már egyetemista korában"


Informatikai területen vagyok, de a rokonod helyzete lehet más volt, mert gyakornokként valóban el lehet helyezkedni, viszont ahhoz egyetemi jogviszony kell (neki gondolom volt), ami nekem már nincs az abszolválás miatt. Ahogy a legtöbb it-s álláshirdetést láttam, 98%-ban mindenhova vagy gyakornokként vagy meglévő diplomával vesznek fel embereket. De remélem minél hamarabb meglesz a diploma és nem leszek ebben a "no man's land" helyzetben. :D

2019. okt. 29. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 Miért akarsz te gyakornokként elhelyezkedni? Keress rendesen munkát!

Attól mert nem vagy éppen egyetemista még értesz a feladathoz nem? Beadod a pályázatodat és beleírod hogy MÉG nincs meg a diplomád de MÁR végeztél a tanulmányaiddal.

Te nem kevesebbet nyújtasz mint egy gyakornoknak keresett informatikus, hanem többet! A gyakornoki állás nem azért van mert egyetemi jogviszonynak kell lennie hozzá, hanem azért mert annyira nincsen informatikus hogy inkább azokat is hajlandóak alkalmazni akik még nem is végeztek és akik nem tudnak teljes állásban ott dolgozni - csak legyen valaki.

Add be a jelentkezésedet nyugodtan, ne csak a gyakornoki hanem a diplomás állásokra is. Majd ha nem találják elegendőnek akkor nem hívnak be. De fognak, mert informatikus nagyon kell.

Rengetegen dolgoznak diploma nélkül is informatikusként, másik rokonom még csak nem is tanulta egyetemen, csakis saját magától, de akkor is felvették és akkor is informatikusként dolgozott. Csak előléptetésnél ütközött mindig falba amiatt hogy nem volt diplomája.

Jelentkezz! Írj egy önéletrajzot és küld el az összes céghez ami a közeletekben van. Keresni fognak!

2019. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!