Meddig van TB-m?

Figyelt kérdés
Sajnos elkövettem azt a "hibát", hogy bejelentkeztem a munkaügyibe. Ugye alapjáraton decemberig kihúztam volna vele, ami nekem pont jó lett volna, mert egy kezelést addig ki tudtam volna húzni. De most ugye másodjára vagyok pályakezdő, és annyit mondtak, hogy október közepéig van TB-m. Van ugye suli után az október vége és még 45 nap türelmi idő. Ez utóbbi így, hogy regisztrálva lettem, akkor nem érvényes? Mert a NAV-tól konkrétan elzavartak a türelmi időre hagyatkozva, mikor csekket akartam igényelni arra a 2-3 hónapra, amíg nem lesz munkám. Viszont úgy látom, hogy a tanulói jogviszony megszűnését szeptemberre diagnosztizálta a munkaügyes és úgy jött ki az október 15... Tehát az maga lenne a türelmi időszak és tökéletesen jól összezavartak...

2019. szept. 30. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappali tagozatos hallgató voltál az előző tanévben vagy félévben, akkor október 31-től 45 napig vagy még biztosított. Utána kell magad után fizetni, ha nem lesz addig bejelentett munkád.
2019. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem számít az, hogy be lettem jelentve a munkaügyibe?
2019. okt. 1. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít.
2019. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!
2019. okt. 1. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!